Superalgi na odchudzanie

Obecnie wiele osób boryka się z nadwagą. By się jej przeciwstawić, stosujemy różne metody: przechodzimy na zbilansowaną dietę czy wykonujemy ćwiczenia fizyczne. Jednym ze sprzymierzeńców walki o zgrabną sylwetkę są algi. Podkręcają metabolizm, odtruwają organizm i zawierają mnóstwo dobroczynnych dla zdrowia składników. Stosując je regularnie, szybko zauważysz ich skuteczność. Które algi pomogą zrzucić zbędne kilogramy? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w artykule.

Czym są algi?

Algi, nazywane też glonami, to rośliny, które rosną w akwenach. Dzielą się na te, które spotyka się w morzach i oceanach (słonowodne) i te, które rosną w zbiornikach słodkowodnych. Najczęściej są pożywieniem dla ryb i innych organizmów wodnych. Niektóre z nich zawierają bardzo dużo związków mineralnych oraz ważnych pierwiastków (np. jodu), jeszcze inne posiadają duże ilości białka, stąd są bardzo zdrową alternatywą dla mięsa.

Dlaczego algi są tak cenne?

Algi mają zdolność do gromadzenia w sobie minerałów zawartych w wodzie. Ponadto witaminy (A, C, E, K oraz grupy B) są wysoce przyswajalne przez organizm. Największą popularność zyskała spirulina i chlorella. W duecie tworzą barierę, która chroni organizm przed infekcjami. Zawartość żelaza pozwala uchronić organizm przed anemią i miażdżycą. Algi można dodawać do różnych dań kuchni azjatyckiej (np. sushi) albo w postaci suplementów diety. Te cenne rośliny pomogą również w walce z wieloma schorzeniami czy defektami takimi jak: alergia, cellulit oraz rozstępy.

Właściwości spiruliny

Spirulina jest algą, która zawiera witaminy i minerały wspomagające odchudzanie. Ma dużą zawartość białka, kwasu foliowego, który jest niezbędny dla przyszłych mam (wspomaga rozwój układu nerwowego płodu) oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Znajdziemy w niej antyoksydanty, które oczyszczają organizm z toksyn, chronią przed chorobami cywilizacyjnymi oraz spowalniają procesy starzenia się organizmu. Alga ta przyspiesza metabolizm, dlatego jest cennym składnikiem diet redukcyjnych. Kwasy linolowe i linolenowe również skutecznie usuwają toksyny oraz hamują uczucie głodu, a w połączeniu z aktywnością fizyczną szybciej spalają kalorie. Spirulina przyjmowana podczas odchudzania, normalizuje poziom cukru we krwi, pomaga w szybszym trawieniu pokarmów i zmniejsza apetyt. Zawartość jodu zaś wspiera tarczycę i chroni ją przed groźnymi schorzeniami.

Właściwości chlorelli

Pochodząca z Azji chlorella posiada intensywnie zielony kolor – to zasługa chlorofilu, który oczyszcza organizm z toksyn, przyspiesza gojenie się ran oraz niszczy chorobotwórcze bakterie. Z dobroczynnego działania tej algi skorzystają również ci, którzy borykają się z uzależnieniami od papierosów i alkoholu, ponieważ szybko odtruwa organizm z toksyn oraz skutecznie pobudza wątrobę i układ żółciowy do regeneracji. Dodatkowo powinny po nią sięgnąć osoby w okresie rekonwalescencji, gdyż szybko stawia na nogi po walce z chorobą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama

Reklama