Reklama

Sposoby na spalenie kalorii z jedzenia typu fast food

Jedzenie typu fast food jest łatwo dostępne, stosunkowo tanie i niekiedy po prostu trudno mu się oprzeć. Zamiast martwić się, ze daliśmy się zwieść pokusie zjedzenia cheesburgera czy wypicia dużego shake'a, lepiej sprawdzić, jak można się pozbyć tych zbędnych kalorii. Dzięki takiemu podejściu nie tylko uda nam się utrzymać pożądaną wagę, ale również uniknąć wyrzutów sumienia.

Dodaj probiotyki do swojej diety

Jogurt, kefir, tempeh, miso, woda kokosowa i herbata kombucha to typowe produkty probiotyczne, zawierające bakterie, które biorą udział w trawieniu pokarmów. Dzięki nim szybciej spalimy kalorie z jedzenia typu fast food.

Zacznij dodawać do swojego codziennego menu włókna pokarmowe

Produkty takie jak fasola, nasiona, ziarna z pełnego przemiału, owoce i warzywa powinny stanowić 75% naszej codziennej diety. One również wspomagają szybsze spalanie kalorii.

Rozmawiaj podczas spaceru

Chodź tak dużo, jak to możliwe, aby spalić kalorie. Możesz wyjść na spacer, kiedy dłużej rozmawiasz przez telefon lub umówić się na spacer, by poplotkować. To lepszy pomysł niż umawianie się w restauracji.

Znajdź czas na ćwiczenia kardio

Ćwiczenia to najskuteczniejszy sposób na spalenie kalorii. Jeśli uprawiamy je regularnie i przez dłuższy czas, mogą być bardzo pomocne.

Pij wodę na pusty żołądek

Picie wody na pusty żołądek przyspiesza metabolizm, dzięki czemu możemy stracić więcej kalorii. Sposób ten jest zalecany często osobom, które chcą zrzucić wagę.

Ćwicz co najmniej 30 minut dziennie

Dzięki regularnym ćwiczeniom będziemy mieć pewność, że spalimy wszelkie nadprogramowe kalorie z jedzenia typu fast food.

Pływanie przez 30 – 60 minut dziennie

Pływanie może być bardzo korzystne dla kogoś, kto chce spalić kalorie. Wspomaga również pracę serca.

Znajdź przyjemność w sporcie

Jeśli uważasz, że ćwiczenie na siłowni jest nudne, znajdź dla siebie inną dyscyplinę sportu, taką, którą polubisz. Dzięki temu spalisz kalorie nawet nie wiedząc kiedy.

Spędzaj czas na zewnątrz

Kalorie spalane są również wtedy, gdy jest nam zimno, więc spędzanie jak największej ilości czasu na zewnątrz może nam pomóc pozbyć się ich nadmiernej ilości.

Zapisuj swoje zwyczaje żywieniowe

Możesz prowadzić dziennik, w którym zapiszesz, kiedy jadłaś jakie pokarmy i jak wpłynęły one na twoje samopoczucie. Jeśli zauważysz, że któraś z potraw działa na ciebie szczególnie niekorzystnie, spróbuj jej unikać.

Pij czarną lub zieloną herbatę z kofeiną

Dzięki kofeinie w organizmie zachodzą zmiany w metabolizmie. Dlatego też dzięki niej możemy spalić więcej kalorii.

Nie omijaj śniadania

Wiele osób sądzi, że pominięcie śniadania pozwoli im stracić na wadze. Nie jest to prawda. Zjedzenie zdrowego śniadania pomaga zgubić kalorie i jest kluczowe w utrzymywaniu odpowiedniej wagi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama