Reklama

Produkty spożywcze, które pomogą nam urosnąć

Wysokie osoby mają zdecydowanie lepsze perspektywy życiowe w porównaniu do ludzi niższego wzrostu. Owa cecha daje im dodatkowe korzyści np. podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub w poszukiwaniu życiowego partnera na portalu randkowym. Warto wiedzieć, które produkty spożywcze są najskuteczniejsze w zwiększaniu naszego wzrostu. Dzieciom (często niepotrzebnie) podawane są wszelkiego rodzaju zdrowe napoje i białka, które mają zapewnić im dodatkowe kilka centymetrów. Nawet dorośli (do pewnego wieku) mogą wciąż odrobinę zwiększyć swój wzrost. Muszą jednak regularnie spożywać produkty, które wspierają ten proces. Oto kilka najważniejszych z nich:

Mleko

Należy pamiętać, że proces wzrostu naszego ciała powinien zaczynać się od kości. Rozwijają się one tylko wtedy, gdy w organizmie występują odpowiednie ilości wapnia. Składnik ten jest niezwykle pomocny w rozwoju kości i zwiększaniu ich wytrzymałości. Jego wyjątkowo bogatym źródłem jest właśnie mleko. Warto wypić przynajmniej jedną jego szklankę przed pójściem do łóżka. Pomoże nam to zyskać kilka dodatkowych centymetrów.

Szpinak

Wiele osób nie uwzględnia zielonych warzyw w swojej codziennej diecie. Jest to błąd, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Szpinak dostarcza naszemu organizmowi żelazo i wapń - składniki odżywcze kluczowe dla prawidłowego wzrostu. Zarówno dzieci jak i dorośli powinni spożywać bogate w te związki produkty jak najczęściej.

Soja

Jeśli jesteś wegetarianinem, soja jest idealnym sposobem na dostarczenie organizmowi potrzebnych białek, które w dłuższej perspektywie przyczynią się do wzrostu kości i mięśni. Istnieje wiele potraw, do których z łatwością można dodać odrobinę soi. Warzywa i przyprawy znacząco poprawiają smak jej nasion.

Jajka

Kilkanaście lat temu lekarze zalecali codzienne jedzenie jajek praktycznie wszystkim - zarówno dzieciom, jak i osobom w średnim wieku. Dzisiaj jednak bardzo mało osób przestrzega tych zaleceń. Jeśli naprawdę chcesz zadbać o swój wzrost, zjedz przynajmniej jedno jajko na 2-3 dni. Jest to prosty, lekkostrawny sposób na wprowadzenie dużej ilości białka do naszego organizmu.

Brokuły

Ludzie uwzględniający brokuły w swojej diecie często nie zdają sobie nawet sprawy z ich niesamowitych właściwości. Są one bogatym źródłem witamin oraz błonnika, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu . Zawarta w brokułach witamina C jest niezwykle skuteczna na różnego rodzaju infekcje skóry i pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu. Stymuluje ona również nasze hormony wzrostu, skłaniając je do intensywnej pracy.

Groszek

Groszek jest częstym składnikiem wielu potraw warzywnych, dodając im charakterystycznego smaku. Często zapominamy jednak o jego właściwościach prozdrowotnych. Warzywo to posiada bardzo wysoką wartość odżywczą i powinno być regularnie spożywane przez dorastające dzieci. Uwzględnienie groszku w codziennej diecie znacząco wspomoże proces wzrostu całego ciała.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama