Reklama

Produkty, które przyspieszają starzenie się. Unikaj ich

Każdy z nas się starzeje. Jest to jak najbardziej naturalny proces zachodzący w naszym życiu. Ponoć po skończeniu dwudziestu lat przybiera on na sile, dlatego właśnie wtedy obserwujemy na naszej skórze pierwsze oznaki starzenia się. W tym okresie należy zacząć używać kosmetyków, które między innymi opóźniają powstawanie zmarszczek. Jednak to nie one są kluczem do utrzymania przez lata młodego wyglądu, ale to, co każdego dnia dostarczamy naszemu organizmowi. Specjaliści do spraw żywienia wytypowali kilka popularnych produktów, które nie tylko sprzyjają starzeniu się, ale negatywnie wpływają na nasze ogólne zdrowie. Oto one.

Reklama

Alkohol

Nie bez powodu alkohol znajduje się na pierwszym miejscu tego zestawienia, gdyż jest on najbardziej szkodliwy spośród wszystkich wymienionych tutaj produktów. Dlaczego tak źle wpływa na nasz organizm? Najnowsze badania szkockich naukowców dowodzą, że dzienne dawki etanolu uznawane dotychczas za zdrowe, mogą sprzyjać rozwojowi nowotworów i wielu innych chorób. Ten związek ma również szkodliwy wpływ na układ trawienny, kostny i na większość narządów wewnętrznych. Alkohol sprzyja również powstawaniu zmarszczek i starzeniu się skóry.

Produkty pszenne

Niestety, większość z nas spożywa je na co dzień, choćby w postaci chleba czy makaronów. Produkty pszenne, szczególnie te, które powstają dzisiaj, nie są dobre dla naszego zdrowia. Po pierwsze trawimy je długo. Po drugie powodują one tycie, a tym samym powstawanie cellulitu. Po trzecie podnoszą poziom cukru we krwi. Jeśli lubimy pieczywo lub makaron, wybierzmy te z pełnego ziarna.

Cukierki i inne słodkości

Na naszą skórę niekorzystnie działa również cukier. Sprzyja powstawaniu niedoskonałości na twarzy, tyciu, a także starzeniu się skóry. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy całkowicie z niego zrezygnować, gdyż jest on potrzebny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Warto jednak ograniczyć go do minimum i spożywać w zdrowej postaci, czyli na przykład w formie owoców.

Sól

Sól to nie tylko wróg dla naszego zdrowia, ale i urody. Badania naukowe dowiodły, że nadmiar soli przyspiesza procesy starzenia się i negatywnie wpływa na skórę. Regularne jedzenie soli sprzyja zatykaniu się porów i powstawaniu wyprysków. Szczególnie powinny jej unikać osoby, które zmagają się z trądzikiem.

Pikantne przekąski i produkty typu fast-food

Z kolei w słonych przekąskach i produktach typu fast-food zajdziemy cały przekrój nienaturalnych składników, których celem jest poprawienie ich smaku, zapachu oraz wyglądu. Konserwanty i sztuczne barwniki to chleb powszechni w produkcji takiej żywności. Ich regularne jedzenie nie tylko sprzyja otyłości, ale i znacznie pogarsza wygląd oraz ogólną kondycję skóry.

Pakowane wędliny

Dlaczego akurat pakowane? Ponieważ są pełne konserwantów i chemicznych ulepszaczy smaku oraz wyglądu. W pakowanych wędlinach znajdziemy szkodliwy składnik zwany azotynem sodu. Badania wykazały, że spożywany w nadmiarze może działać bardzo negatywnie na nasze zdrowie, a nawet sprzyjać rozwojowi nowotworów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama