Pokarmy, które przyspieszają starzenie się organizmu

Jeśli nie dbamy o nasz styl życia i sposób odżywiania przyspieszamy proces starzenia się organizmu. Przyczyniamy się do tego stanu spożywając dużo przetworzonej i pełnej konserwantów żywności. Słodycze, słone przekąski czy gotowe dania pogarszają kondycję naszego ciała.

Bardzo pikantne potrawy

Bardzo pikantne potrawy należy zawrzeć na liście produktów, które nas postarzają. Pikantne potrawy przyspieszają metabolizm, ale mogą spowodować spustoszenie w naszej skórze. Zbyt duża ilość chilli lub papryki jalapeños, a naczynia krwionośne w naszej skórze będą zniszczone, co sprawi, że skóra straci młody wygląd. Nie martw się jednak zbytnio, okazjonalne stosowanie curry nie wyrządzi ci żadnej krzywdy.

Przetworzone mięso

Przetworzone mięso, takie jak wędlina, również należą do naszej listy. Zawierają dużą ilość siarczyn, które stosowane są jako konserwanty. Mogą one powodować podrażnienia skóry, a nawet stany zapalne, co z pewnością sprawi, że będziesz wyglądać starzej.

Czerwone mięso

Badania wskazały na związek pomiędzy spożywaniem dużej ilości czerwonego mięsa a pojawianiem się zmarszczek. Odkryto, że jeżeli jemy więcej czerwonego mięsa niż raz w tygodniu, jego składnik zwany kreatyną powoduje twardnienie naszych naczyń krwionośnych, co z kolei wpływa na pojawianie się zmarszczek na skórze.

Tłuszcze trans

Produkty zawierające dużą ilość tłuszczy trans również nie wpływają korzystnie na nasz wygląd. Znajdziemy je w margarynie i produktach typu fast food. Mogą powodować powstawanie zakrzepów w żyłach, które nie tylko spowodują na naszym ciele wczesne oznaki starzenia się, ale przede wszystkim prowadzą do wielu problemów zdrowotnych. Spożywaj tłuszcze jednonienasycone, które znajdziesz w oliwie z oliwek, awokado i oleju kokosowym.

Węglowodany proste

Spożywanie produktów o dużej zawartości węglowodanów prostych, takich jak biały chleb i makaron, również może być przyczyną pojawienia się niepożądanych efektów w postaci przedwczesnego starzenia się. Produkty takie mają wysoki indeks glikemiczny, co przyczynia się do powstawania stanów zapalnych skóry i uszkodzenia kolagenu. Pieczywo z mąki z pełnego przemiału będzie dla ciebie lepsze pod każdym względem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama

Reklama