Reklama

Pięć sprawdzonych sposobów na przejedzenie

Zapchany żołądek, wzdęcia i bóle w podbrzuszu zdecydowanie nie należą do najprzyjemniejszych doznań, jakie może odczuwać nasz organizm. Często są efektem nieprawidłowego odżywiania się lub przejedzenia. To ostatnie bywa szczególnie dokuczliwe, gdy jesteśmy zmuszeni siedzieć długie godziny na dużym przyjęciu, a wokół nas same pyszności. Efekt? Problemy z trawieniem, dyskomfort i pogorszony humor. Podpowiadamy, co robić, by złagodzić uciążliwe objawy przejedzenia.

Reklama

Spokojny spacer

Spacer, podczas którego będziemy głęboko wdychać świeże powietrze, przyspieszy przemianę materii i przyniesie ulgę przeciążonemu żołądkowi. Godzinna przechadzka po obfitym obiedzie jest tym, czego nasz układ pokarmowy potrzebuje najbardziej.

Kieliszek alkoholu

Kieliszek dobrej jakości alkoholu (świetnie sprawdzą się kieliszek wytrawnego wina lub wódki) ułatwi trawienie i przyniesie ulgę dokuczliwym dolegliwościom. Ten trik możemy wykorzystać, jeśli jesteśmy na wystawnym przyjęciu i przesadziliśmy z jedzeniem.

Napary ziołowe

Problemy trawienne będące wynikiem przejedzenia złagodzą również napary z niektórych ziół. Między innymi z mięty, rumianku, kopru włoskiego czy dziurawca. Zachęcamy również do picia zielonej herbaty po posiłkach, która ułatwia trawienie i dodaje energii. Ponadto, jest bogata w antyoksydanty, które wykazują zdolność hamowania różnego rodzaju schorzeń.

Szklanka wody

Jeśli dokucza nam zgaga, wypijmy szklankę wody z połową łyżeczki sody oczyszczonej i sokiem z cytryny. Odczujemy ulgę.

Ciepły okład

Na bóle w okolicach podbrzusza, które mogą być spowodowane wzdęciami, warto zastosować ciepły okład. Złagodzi dokuczliwe dolegliwości. Przykładając okład w okolice nadbrzusza poprawimy trawienie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama