Reklama

Orzechy Cola – zastąpią kubek mocnej kawy

Orzechy Cola nie bez powodu kojarzone są z popularnym słodkim napojem, gdyż od lat stanowią jego podstawowy składnik. Zostały docenione nie tylko w przemyśle spożywczym, ale przede wszystkim w medycynie naturalnej, gdzie zajmują naprawdę silną pozycję. Orzechy Cola wykazują wiele właściwości leczniczych - redukują zmęczenie, poprawiają trawienie, łagodzą bóle i leczą kaca. Uznawane są także za produkt silnie energetyzujący, gdyż zawierają spore ilości kofeiny. Kilka orzeszków Cola może zastąpić filiżankę mocnej kawy! Co jeszcze warto wiedzieć o ich właściwościach?

Skąd pochodzą orzechy Cola?

Orzechy Cola pochodzą z wiecznie zielonych roślin, które uprawianie są w tropikalnych lasach Brazylii, Sri Lanki, Indonezji i Ameryki Południowej. Są popularne również w Afryce, gdzie tamtejsze plemiona od lat stosują je jako naturalny środek pobudzający. W innych częściach świata orzeszki Cola wykorzystuje głównie medycyna naturalna.

Skład

Orzechy Cola swoje lecznicze właściwości zawdzięczają przede wszystkim substancjom, które występują w ich składzie. Znajdziemy w nich spore ilości kofeiny (nawet cztery procent) ze śladami teobrominy (około dwóch procent), a ponadto: skrobię, zdrowe tłuszcze, białko, garbniki oraz fenole i antocyjaninę, które wykazują silne działanie antyoksydacyjne. W orzeszkach Cola występują również cenne dla naszego organizmu minerały: magnez, potas oraz wapń.

Właściwości orzechów Cola

Orzechy Cola wykazują wiele właściwości poprawiających nasze zdrowie i samopoczucie. Uznawane są przede wszystkim za produkt energetyzujący. Są doskonałym remedium na zmęczenie, problemy z trawieniem, bóle głowy i kaca. Ponadto, poprawiają naszą koncentrację i pamięć, a także zwiększają wydajność umysłową i fizyczną. Stymulują centralny układ nerwowy, poprawiają krążenie krwi i działają bakteriobójczo, co potwierdza "Journal of Bioscence and Medicines". Będą doskonałym uzupełnieniem diety osób odchudzających się, gdyż hamują apetyt i przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej.

Stosowanie i przeciwwskazania

Orzeszki Cola można jeść jako przekąskę, a także dodawać je do potraw i deserów. Jeśli spożywane są regularnie w odpowiednich dawkach, zazwyczaj nie wywołują negatywnych skutków dla organizmu. Zjedzenie nadmiernej ilości może natomiast wywołać ból głowy, rozdrażnienie lub wzmożoną pracę serca. Efekt ten spowodowany jest niewątpliwie wysoką zawartością kofeiny w tym produkcie. Orzechów Cola powinny unikać osoby, u których występuje alergia na orzechy, a także dzieci, kobiety w ciąży i karmiące piersią. Ostrożność w ich spożyciu zaleca się osobom, które mają problemy z nadciśnieniem i sercem.

Warto wiedzieć

Orzechy Cola należy żuć, chyba, że stosujemy je w innej postaci, na przykład w proszku lub w kapsułkach. Przyjmuje się, że zalecana dawka dziennego spożycia orzeszków Cola nie powinna przekraczać sześciu gramów.

Gdzie kupić orzechy Cola?

Orzechy Cola obecnie można kupić zarówno w naturalnej postaci, jak i w proszku. Ich cena to około 10 złotych za 100 gramów. Dostępne są w dobrych sklepach ze zdrową żywnością.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama