Niepokojące sygnały wysyłane przez organizm

Nadmiernie wypadające włosy, kruche i łamliwe paznokcie, apetyt na słone lub kwaśne produkty, częste rozdrażnienie, skurcze nóg i problemy ze snem - to sygnały wysyłane przez organizm, których z pewnością nie wolno lekceważyć. Co się za nimi tak naprawdę kryje? Jak zapobiec konsekwencjom, które za sobą pociągają? Wszystkie potrzebne wskazówki znajdziesz poniżej.

Osłabione włosy czy paznokcie

Nadmiernie łamliwe paznokcie czy wypadające włosy są zazwyczaj symptomem niedoboru witaminy B, wapnia czy biotyny oraz poważniejszych dolegliwości, takich jak: niedoczynność tarczycy czy zaburzeń odżywiania. Jak najskuteczniej uzupełnić niedobory? Wapń znajdziemy przede wszystkim w nabiale, soi, szprotkach, migdałach, szpinaku gotowanym oraz jarmużu.

Rozdrażnienie, problemy ze snem i skurcze nóg

Masz problemy ze snem i często doskwierają ci skurcze nóg? To znak, że może brakować ci potasu oraz magnezu. Po jakie produkty najlepiej sięgać? Włącz do swojej diety, szpinak, botwinę, jarmuż oraz migdały i słonecznik, a z pewnością szybko uzupełnisz niedobory. Magnez znajdziemy też w pestkach dyni, otrębach pszennych, migdałach, kaszy gryczanej, bananach, orzechach laskowych. Dostarczy nam go też oczywiście kakao.

Sucha skóra

Jeśli masz suchą skórę i dodatkowo często odczuwasz swędzenie możliwe, że twój organizm pokazuje ci, że masz problem z wysokim ciśnieniem krwi, z nerkami lub z hormonami. Ale wcale nie musi tak być. Sucha skóra może równie dobrze być oznaką niedożywienia i niedoborów witamin. Spożywaj więcej olejów roślinnych, orzechów i oleju rybiego.

Chęć na kwaśne jedzenie

Zwiększona chęć na kwaśne potrawy wynika z faktu, że wątroba i woreczek żółciowy potrzebują tego typu pokarmów dla prawidłowej stymulacji i funkcjonowania. Pomoże włączenie do jadłospisu cytryny i żurawiny.

Sucha skóra na łokciach

Kiedy w twoim organizmie występują niedobory witaminy A i C, skutkiem jest wysuszona skóra na łokciach. Postaraj się włączyć do swojej diety więcej owoców i warzyw. Najkorzystniej w takiej sytuacji wybierać pomarańcze, marchewki, morele i dynie.

Chęć na surowe jedzenie

Jeśli masz problemy z wątrobą lub nieżyt żołądka, twój organizm może ci to sygnalizować zwiększoną chęcią na surowe pokarmy. Powód takiego stanu rzeczy jest bardzo prosty. Surowe jedzenie łagodzi ból żołądka i zmniejsza jego skurcze.

Chęć na słone jedzenie

Kiedy twój organizm próbuje powrócić do równowagi, która została zachwiana, zwykle daje znać zwiększonym zapotrzebowaniem na słone potrawy. Dzieje się tak, ponieważ brakuje mu sodu i jodu.

Zwiększona chęć na owoce morza

Organizm, który potrzebuje jodu, manifestuje to także zwiększoną chęcią na owoce morza.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama