Reklama

Naturalne sposoby na pobudzenie apetytu

Brak apetytu może mieć przyczynę fizjologiczną lub psychiczną i występować w każdym wieku. Czasami jest to efekt uboczny przyjmowania niektórych leków. Długotrwale utrzymujący się brak apetytu może prowadzić do znacznej utraty wagi, osłabienia organizmu, permanentnego zmęczenia, niedoboru składników odżywczych. Na szczęście istnieje kilka skutecznych domowych metod, które w bezpieczny dla organizmu sposób pomogą pobudzić apetyt:

Czosnek

Aby pobudzić apetyt zaleca się jeść 2-3 ząbki czosnku codziennie rano. Alternatywnie można też przygotować sok z czosnku.

Sok pomarańczowy

Nie tylko pobudza apetyt, lecz usuwa również toksyny z przewodu pokarmowego. Należy pić szklankę soku pomarańczowego co 2 godziny przez 2-3 dni, by zaobserwować poprawę.

Imbir

Imbir uważany jest za najlepszy naturalny stymulator apetytu. Regularne spożywanie pomaga utrzymać układ pokarmowy w dobrej kondycji, ponieważ imbir wspomaga wszelkie procesy trawienne. Na pobudzenie apetytu najlepsza jest pasta przygotowana z korzenia rośliny, z dodatkiem soli i miodu.

Kwasy tłuszczowe Omega-3

Spożywanie kwasów tłuszczowych Omega-3 przynosi znaczne korzyści dla układu krwionośnego, jak i całego organizmu. Pomaga pobudzić apetyt i wrócić do zdrowego sposobu odżywiania. Warto więc do codziennej diety wprowadzić jak najwięcej orzechów, ryb i nasion lnu.

Jabłka

Jabłka są bogatym źródłem antyoksydantów, witamin, wapnia, które to pozwalają utrzymać układ pokarmowy w dobrej formie. Udowodniono, że regularne spożywanie jabłek pomaga w zwiększeniu apetytu.

Dodatkowo zaleca się wykonywanie codziennych ćwiczeń fizycznych, które również w naturalny sposób pobudzają apetyt.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama