Reklama

Największe błędy podczas odchudzania, których należy unikać

Podjęcie decyzji i nabranie chęci do odchudzania jest najważniejszym krokiem do utraty wagi. Ale po dobrym początku, wiele osób stopniowo traci motywację gdy rzeczywistość nie spełnia ich oczekiwań. Nie mając solidnego, realistycznego planu odchudzania i będąc niecierpliwym szybko można się zniechęcić. Realistyczne cele mogą pomóc utrzymać motywację. Nie należy oczekiwać, że stracisz kilka kilogramów w ciągu kilku dni. Stopniowy i powolny spadek masy ciała jest nie tylko zdrowe, ale również bardziej zrównoważony.

Reklama

Dieta o zbyt niskiej zawartości tłuszczu

Gdy próbujesz schudnąć, tak jak wiele innych osób masz zwyczaj szukania "niskotłuszczowych" produktów lub informacji że produkt jest w wersji "light". Takie pokarmy mogą jednak zawierać liczne ukryte tłuszcze i kalorie, jak również sztuczne substancje słodzące. Ponadto, jedzenia takich pokarmów może powodować łaknienie cukru, zmniejszanie poziomu energii i może prowadzić do przyrostu masy ciała.

Pokarmy bogate w tłuszcze nasycone powinny zostać zastąpione żywności o wysokiej zawartości jednonienasyconych lub wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Oznacza to, że należy skupić się na jedzeniu potraw z dodatkiem ciekłych olejów roślinnych.

Zdrowa dieta może mieć umiarkowaną zawartości tłuszczu, jednak powinna unikać tłuszczów nasyconych i trans. Podobnie niskotłuszczowe pokarmy nie zawsze są najlepszym wyborem dla utraty wagi, na przykład spożywanie napojów dietetycznych zamiast zwykłych jest bardziej szkodliwe niż pożyteczne.

Dla utraty wagi, lepiej jest przestrzegać diety niskowęglowodanowej. Ten rodzaj diety jest bardzo skuteczny, ponieważ przyczynia się do zmniejszenia oporności na insulinę

Zbyt mała ilość snu

Jeśli nie tracisz na wadze mimo stosowania regularnych treningów fizycznych i ścisłej diety, powodem może być brak snu. W rzeczywistości, nie zwracanie uwagi na prawidłową ilość snu jest jednym z największych błędów, który jest popełniany podczas próby zrzucenia zbędnych kilogramów.

Ilość snu jest związana z poziomem naszych hormonów. Zaburzenia snu prowadzą do zwiększenia wydzielania kortyzolu, który powoduje odkładanie się tłuszczu. Może również powodować wahania hormonów takich jak leptyna (hormon hamujący uczucie głodu) i grelina (hormon wywołujący głód). Aby skutecznie się odchudzać postaraj się spać co najmniej 7 do 8 godzin na dobę.

Odwodnienie

Woda stanowi aż dwie trzecie procent składu w zdrowym organizmie i odgrywa istotną rolę w wielu procesach metabolicznych. Odwodnienie wpływa na Twój organizm, spala tłuszcz, zachęca do nadmiernego spożycia kalorii i spowalnia twój metabolizm. Powoduje także spadek poziomu energii, co prowadzi do zwiększenia zmęczenia. Picie 500 ml wody trzy razy dziennie (na 30 minut przed śniadaniem, obiadem i kolacją) może prowadzić do bardzo znaczącej utraty masy ciała.

Nasz organizm często mają tendencję do mylenia sygnałów pragnienia i głodu pochodzących z mózgu, ponieważ oba pochodzą z tego samego regionu mózgu- podwzgórza.

Zamiast jedzenia kiedy następnym razem poczujesz się głodny, spróbuj wypić szklankę wody. Twoje ciało może być spragnione a nie głodne.

Tylko ćwiczenia

Kolejny błąd to to, że ludzie często polegają wyłącznie na ćwiczeniach fizycznych. Ćwiczenia są niezbędne dla zdrowego stylu życia i pozbycie się dodatkowych kilogramów. Ale jeśli ćwiczenia nie łączą się ze ścisłą dietą i innymi zmianami w stylu życia, można zapomnieć o odchudzaniu. Często popełnianym błędem jest zwiększanie ilość spożywanych kalorii aby nagradzać swoje treningi. To z kolei prowadzi do przyrostu masy ciała, a nie straty dodatkowych kilogramów.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do robienia tylko jednego ćwiczenia w kółko, jest to kolejny błąd. Podczas wykonywania tego samego ćwiczenia codziennie, organizm przyzwyczaja się do niego, co prowadzi do niewielkiej lub żadnej utraty masy ciała i może spowodować rozwój mięśni w pewnych obszarach ciała, bardziej niż w innych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama