Reklama

Morszczyn pęcherzykowaty: Superalga na odchudzanie i nie tylko

Morszczyn pęcherzykowaty może śmiało pretendować do miana "superalgi", bo pod względem właściwości zdrowotnych wcale nie ustępuje słynnej chlorelli. Naturalnie zmniejsza apetyt oraz wydatnie wzmacnia procesy metaboliczne i redukcję tkanki tłuszczowej, ale odchudzające walory zaledwie otwierają bogatą listę jego nietuzinkowych zdolności i zastosowań. Morszczyn pęcherzykowaty świetnie radzi sobie z cellulitem czy rozstępami i perfekcyjnie ujędrnia skórę; reguluje gospodarkę hormonalną i dobroczynnie wpływa na tarczycę, łagodzi dokuczliwe bóle stawów i przyspiesza gojenie się ran; minimalizuje ryzyko miażdżycy i nadciśnienia tętniczego oraz doskonale wzmacnia organizm i chroni nas przed rozmaitymi chorobami. W czym jeszcze nam pomoże? Wymieniać można by długo. O jego możliwościach przeczytacie co nieco poniżej.

Morszczyn pęcherzykowaty: Kilka słów o cennym glonie

Morszczyn pęcherzykowaty (Fucus vesiculosus) zaliczany jest do glonów z gatunku brunatnic. Jego naturalnym środowiskiem są przede wszystkim wody Oceanu Atlantyckiego oraz Oceanu Arktycznego, ale można go również znaleźć nad naszym rodzimym Morzem Bałtyckim oraz nad Morzem Północnym. Warto zaznaczyć, że w Polsce znajduje się pod ochroną.

Znakami rozpoznawczym tej cennej algi są oliwkowa barwa i pławne pęcherze. W jego budowie wyróżnia się ryzoid, kauloid i fylloid, które stanowią odpowiedniki korzenia, liści i łodygi. Dorosłe osobniki potrafią osiągać nawet metr wysokości.

Morszczyn pęcherzykowaty: Co w nim znajdziemy?

Dobroczynne właściwości algi morskiej są wiązane bezpośrednio z jej składem, a przyznać należy, że pod tym względem nie ustępuję sławnej chlorelli. Morszczyn pęcherzykowaty to przede wszystkim wyjątkowo cenne źródło naturalnych barwników roślinnych, takich jak chlorofil czy karotenoidy, związków fenolowych oraz polisacharydów. Znajdziemy w nim też niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka witaminy oraz składniki mineralne. Jakie konkretnie? Dostarczy nam między innymi solidnej porcji witaminy C jak i tych z grupy B czy beta-karotenu oraz potasu, wapnia, miedzi, cynku, bromu, manganu, czy jodu i selenu.

Morszczyn pęcherzykowaty a odchudzanie

Morszczyn pęcherzykowaty walorów posiada bez liku, ale najbardziej ceniony jest, rzecz jasna, za swoje zdolności odchudzające. Po pierwsze - za sprawą solidnej dawki kwasu alginowego - naturalnie zmniejsza apetyt i daje poczucie sytości, bo pęcznieje w żołądku, a zawarte w nim polisacharydy stymulują wypróżnianie, co oznacza, że wydatnie przyspiesza proces przemiany materii.

Morszczyn pęcherzykowaty a zmarszczki i cellulit

Przeprowadzone badania dowiodły ponadto, że suplementacja tej algi morskiej wzmacnia i przyspiesza proces rozpadu i redukcji tkanki tłuszczowej. W sklepach morszczyn pęcherzykowaty można zakupić w formie tabletek lub proszku, stanowi też popularny składnik preparatów przeznaczonych dla osób chcących pozbyć się zbędnych kilogramów. Odchudzające właściwości superalgi wykorzystują też przedstawiciele branży kosmetycznej. Najczęściej dodawany jest do preparatów wykazujących działanie nawilżające, oczyszczające, ujędrniające, antycellulitowe i przeciwzmarszczkowe, bo perfekcyjnie wzmacnia i ujędrnia skórę.

Morszczyn pęcherzykowaty a ciśnienie, tarczyca i stawy

Morszczyn pęcherzykowaty to nie tylko perfekcyjny superglon na odchudzanie, zmarszczki czy rozstępy. Nie można przemilczeć, jak dobroczynnie wpływa na nasze naczynia krwionośne, tarczycę, stawy czy układ moczowy. Ale po kolei. Morszczyn pęcherzykowaty zapobiega rozszerzaniu się naczyń krwionośnych, a tym samym naturalnie obniża ciśnienie krwi i minimalizuje ryzyko wystąpienia oraz rozwoju miażdżycy. Ponadto morszczyn reguluje naszą gospodarkę hormonalną i sprawia, że nasza tarczycy działa bez zarzutu. Jak to możliwe? Dostarczając solidnej porcji jodu naturalnie zapobiega niedoczynności tego cennego narządu.

Morszczyn pęcherzykowaty a stawy

Przeciwzapalne i przeciwbólowe właściwości sprawiają, że morszczyn pęcherzykowaty przynosi ulgę osobom zmagającym się bólami stawów i artretyzmem. Zwykle stosowany jest w tym celu jak dodatek do kąpieli leczniczych. Wydatnie przyspiesza też proces gojenia się ran, redukuje blizny i zmniejsza obrzęki. Wykazuje też działanie moczopędne, a tym samym sprawnie detoksykuje organizm. Na koniec tej długiej listy umieścić warto, że perfekcyjnie stymuluje i wzmacnia nasz układ immunologiczny, chroniąc nas przed wystąpieniem i rozwojem wielu chorób, także tych o podłożu nowotworowym.

Morszczyn pęcherzykowaty: Środki ostrożności

Po morszczyn pęcherzykowaty mogą śmiało sięgać osoby chcące pozbyć się zbędnych kilogramów, zmagające się z problemami trawiennymi oraz zaparciami. Warto stosować go także przy niedoborach jodu, niedoczynności tarczycy, bólach stawów oraz pomocniczo w leczeniu cukrzycy typu 2. czy zakrzepicy. Szczególną ostrożność w suplementacji algi powinny zachować kobiety w ciąży, matki karmiące, pacjenci zmagający się z chorobami układu moczowego oraz nadczynnością tarczycy.

Morszczyn pęcherzykowaty: Jak stosować?

Morszczyn pęcherzykowaty dostępny jest na rynku w postaci sproszkowanej, w formie kapsułek lub oleju. To ceniony suplement diety, naturalny preparat na odchudzanie, idealnie wpływający na skórę kosmetyk oraz dodatek do potraw, zwłaszcza zup i sałatek, czy preparat wykorzystywany do leczniczych kąpieli.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama