Reklama

Matcha Latte – najzdrowsza i najnowsza alternatywa dla kawy

Naukowcy twierdzą, że napój ten zawiera tyle kofeiny, co pół filiżanki espresso, a który stał się absolutnym hitem na całym świecie. Napój szybko zyskał popularność szczególnie wśród osób, które starają się utrzymywać zdrowy tryb życia. Sproszkowana zielona herbata, nazywana Matcha i w dosłownym tłumaczeniu oznacza „ sproszkowaną herbatę”. Herbata ta jest bogata w przeciwutleniacze i jest to ilość o wiele wyższa niż w zwykłej zielonej herbacie, którą znamy i kochamy. Podczas spożywania Matcha, w rzeczywistości pijesz liście, które są bardzo drobno zmielone. W przypadku zwykłej zielonej herbaty po zaparzeniu liście są wyrzucane.

Reklama

Jeśli nadal nie czujesz się przekonany lub przekonana, to powiem jeszcze, że jedna porcja Matcha zawiera tyle samo składników odżywczych co 10 porcji normalnej zielonej herbaty, oraz 137 razy więcej przeciwutleniaczy. Wspaniale prawda? Mimo, że moda na Matcha przyszła dosyć niedawno to w Japonii jest znana już od 1191 roku! Wykonuje się ją z wysokiej jakości liści herbaty, a ponieważ zjadamy je w całości, można założyć, że jest ona silniejsza od zwykłej herbaty. Zawiera najbogatsze źródło przeciwutleniaczy, które zwane są polifenolami, które okazały się skuteczne w przypadku chorób serca, nowotworów, wysokiego poziomu cukru oraz przeciw starzeniu się organizmu.

Badania naukowe wykazują, że polifenole zawarte w Matcha mogą także pomóc zwiększyć metabolizm oraz spowolnić wzrost komórek rakowych. Jak już wcześniej wspomniano, jedna filiżanka Matcha zawiera prawie tyle samo kofeiny co jedna szklanka normalnej kawy. Fani Matcha uważają, że oprócz działania podobnego do kawy, czujemy się także spokojniejsi dzięki zawartej w niej substancji o nazwie L-teanina, która sprawia, że czujesz się zrelaksowany i mija uczucie senności. Matcha ma bardzo silny smak, więc nie każdy to polubi. Wiele ludzi porównuje go do szpinaku i twierdzą, że ma przyjemny, pikantny smak. Jeśli ci nie smakowała, możesz ją posłodzić, najlepiej miodem- walory smakowe powinny ulec zmianie.

Eksperci ostrzegają, by ostrożnie kupować Matcha, ponieważ jakość jest kluczowym składnikiem tego produktu. Jeśli kupisz liście przeciętnej lub złej jakości, które są powszechne i tańsze, nie będziesz mógł wykorzystać pełnych korzyści zdrowotnych jakie one oferują. W internecie są dostępne filmy pokazujące w jaki sposób przygotować Matcha. Może już pora w siebie zainwestować i korzystać w pełni z korzyści zdrowotnych jakie dała nam natura? Zacznij już dziś!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama