Reklama

Korzyści płynące z żucia gumy

Słodkie gumy balonowe są ulubionym produktem wszystkich dzieci. Zazwyczaj są one jednak słodzone aspartamem, który niekoniecznie jest dla nas zdrowy. Przy wyborze gum do żucia używaj więc tych słodzonych ksylitolem. Zdania na temat tego, czy gumy do żucia są bezpieczne dla naszego zdrowia są podzielone. Pozytywne skutki zdają się jednak przewyższać zagrożenia. Dlatego przygotowaliśmy listę najważniejszych korzyści wynikających z żucia gumy.

Reklama

Łagodzi stres

Większość osób które regularnie żują gumę jest bardziej zrelaksowana i odprężona od tych którzy nie mają tego nawyku. Jeżeli więc cierpisz na nerwicę, masz stresujący okres w życiu to żuj gumę. Zajmie to twój mózg na tyle, że będziesz mógł rozluźnić się i odprężyć.

Pomaga zrzucić zbędne kilogramy

Guma do żucia okazuje się również pomocna podczas walki ze zbędnymi kilogramami. Możesz dzięki niej zaspokoić chęć na inne przekąski, a sama w sobie ma niewiele kalorii. Dodatkowo twój mózg zostanie niejako oszukany i przestaniesz odczuwać głód. Jeżeli jesteś więc na diecie, zawsze miej przy sobie paczkę gum do żucia.

Poprawia trawienie

Guma do żucia jest idealnym produktem wspomagającym trawienie. Żując gumę zwiększasz produkcję śliny, która następnie trafia do żołądka i wspomaga cały proces. Co ciekawe, guma do żucia jest niezastąpionym środkiem na zgagę i problem z refluksem żołądkowo przełykowym. W jaki sposób? Zwiększona produkcja śliny powoduje zatrzymanie zwrotu treści żołądkowych a w tym kwasu solnego. W ten sposób szybko pozbędziesz się problemu ze zgagą i dolegliwościami związanymi z refluksem. Jeżeli więc cierpisz na którąś z tych dolegliwości, to koniecznie miej zawsze przy sobie paczkę gumy do żucia.

Pomaga w koncentracji

Guma do żucia jest przydatna również dla tych, którzy mają problemy z koncentracją. Jeżeli nie możesz skupić się na wykonywanej pracy, wypróbuj tego sposobu. Twój mózg zajmie się pracą i gumą, a wiec nie będzie rozpraszał się innymi czynnościami. Wypróbuj koniecznie.

Poprawia pamięć

Guma do żucia może mieć również pozytywny wpływ na naszą pamięć. Zwiększa częstotliwość pracy serca, a przez to poprawia dotlenienie całego organizmu, wraz z mózgiem. Dotleniony mózg jak wiadomo pracuje 4 razy sprawniej, a więc łatwiej zapamiętujemy wszystko to, co niezbędne.

Chroni przed próchnicą i poprawia oddech

Jest to chyba najbardziej znana zaleta gumy do żucia. Z pewnością niejednokrotnie słyszałeś, że żucie gumy bez cukru pomaga w walce z próchnicą. Żuj ją więc po każdym posiłku, aby zapewnić zdrowie twojej jamy ustnej. Dodatkowo zapewnisz sobie świeży oddech.

Pomoże rzucić palenie

Na rynku dostępnych jest wiele gum do żucia z nikotyną, które pomogą złagodzić głód nikotynowy, jaki występuje we wczesnym okresie po rzuceniu palenia. Dodatkowo pomoże uspokoić nerwy, a każdy kto próbował rzucić palenie wie, że nie jest to łatwy problem. Nerwowe sytuacje i chęć zapalenia często są trudne do opanowania. Guma złagodzi więc głód nikotynowy, uspokoi, a dodatkowo zajmie twój mózg, więc nie odczujesz tak boleśnie braku papierosów.

Spalasz dodatkowe kalorie

W trakcie żucia gumy, twoje mięśnie szczęki wykonują ciągły ruch, a do ich pracy niezbędna jest energia. Spalasz więc dodatkową dawkę kalorii. Średnio jest to około 10 kalorii na godzinę. Niedużo? Policz sobie, że żując gumę 4 godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu daje to wynik 280 kalorii tygodniowo i około 1120 kalorii miesięcznie. A to już coś. Warto więc spalać nawet małe ilości, bo suma daje całkiem spory wynik. A lepsze coś niż nic.

Dodatkowe substancje

Gumy do żucia często mają różnego rodzaju dodatki. Możesz znaleźć takie z dodatkową zawartością witaminy C czy z ksylitolem, który jest naturalnym słodzikiem, o działaniu bakteriobójczym, które mają szczególną wartość podczas infekcji jamy ustnej, a także zapobiegają próchnicy. Oczywiście dostępne są również gumy z innymi cennymi dla zdrowia substancjami, które szybko i w łatwy sposób wchłaniane są przez nasz organizm.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama