Reklama

Kilka sposobów, aby skutecznie odchudzić łydki

Na pewno nie raz czułaś się źle ubierając sukienkę i płaskie buty, które niestety nie dodają nam uroku w porównaniu ze szpilkami. Szpilki oraz buty na obcasie mają to do siebie, że wysmuklają nogi, dzięki temu wyglądają na chudsze i zgrabniejsze. Czasami jednak sytuacja wymaga od nas, że musimy ubrać buty na płaskiej podeszwie. U niektórych kobiet może to powodować dyskomfort i brak pewności siebie wynikający z tego, że ich łydki i kostki są grubsze, niż by chciały. Pewnie większości z was wydaje się, że jedynym sposobem, aby zakryć ten mankament są spodnie. A jednak, istnieje kilka sposobów, które pomogą pozbyć się problemu. Poniżej znajdziesz parę bardzo prostych rozwiązań, które przywrócą ci pewność siebie!

Zmniejsz spożycie sodu

Na początku zadaj sobie pytanie, czy aby nie używasz za dużo soli? Nawet jeśli nie robisz tego celowo, to producenci żywności zadbają o to, abyś może nawet bez wiedzy spożywała produkty napakowane solą. Najlepiej jest zacząć od dokładnego czytania etykiet, znajdujących się na produktach kupowanych w markecie. Dlaczego spożywanie sodu wpływa tak na wygląd naszych kostek? Ponieważ sól zatrzymuje wodę w organizmie, która lubi się odkładać właśnie w okolicy kostek.

Pij dużo wody

Myślę, że każdy wie ile szklanek wody dziennie należy wypijać ale jednak przypomnę, że aby nasz organizm właściwie pracował, powinniśmy wypić od 6 do 8 szklanek wody każdego dnia. Jest to ważne z tego względu, ponieważ gdy wypijamy duże ilości wody, organizm automatycznie uwalnia większą ilość wody, dzięki temu nie gromadzi się ona w organizmie. Jeśli tylko będziesz przestrzegać tej reguły to od razu zauważysz, że twoje łydki i kostki staną się zgrabne, nawet po całym dniu pracy.

Unikaj ćwiczeń przeznaczonych do wzmacniania mięśni nóg

Wiele osób, które mają grube nogi i łydki zaczynają wykonywać ćwiczenia na dolne partie nóg, starając się zmniejszyć ilość nagromadzonego tłuszczu. Ćwiczenia taki może i wpłyną na tkankę tłuszczową ale również spowodują bardzo szybki rozwój mięśni. Dlaczego tak się dzieje? Ćwiczenia, które spalają tłuszcz z wybranych partii ciała w tym z łydek sprawiają, że bardzo szybko zamienia się ona w tkankę mięśniową. Tkanka mięśniowa na łydkach może sprawić, że będą one wyglądać na jeszcze grubsze!

Spróbuj ćwiczeń przeznaczonych do spalania tłuszczu z całego ciała

Jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu z łydek, najlepiej będzie spróbować ćwiczeń na wszystkie partie ciała. Ćwiczenia typu cardio sprawiają, że w dość krótkim czasie możemy spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, bez znacznego rozwoju mięśni. Dodatkowo możemy spróbować aktywności fizycznej typu joga, pilates oraz inne ćwiczenia aerobowe. Pamiętaj, aby unikać częstego wchodzenia po schodach oraz wspinaczki i ćwiczeń na maszynach eliptycznych.

Ubieraj ciemne rajstopy do spódnic i sukienek

Jednym z najłatwiejszych sposobów, aby wyszczuplić nogi jest ubieranie ciemnych rajstop do spódnic i sukienek. Równie dobrze wyglądają ciemne matowe rajstopy lub pończochy. Dlaczego właśnie ciemne kolory? Ponieważ jasne odcienie sprawiają, że wyglądamy na zdecydowanie grubszych niż w rzeczywistości. Jeśli jednak do sukienki nie pasują ci ciemne rajstopy, możesz wykorzystać cieliste rajstopy o ton ciemniejsze niż twój naturalny odcień skóry.

Noś buty, które optycznie wyszczuplają nogi

Wiadomo, że buty na szpilce automatycznie dodają nam uroku i seksapilu, jednak są bardzo niewygodne i nie nadają się do chodzenia przez cały długi dzień. Są również buty o bardzo fajnym i modnym fasonie, które nie tylko sprawią, że będziemy wyższe ale również wyszczuplą nasze nogi. Unikaj butów typu drewniaki, z paskami, butów za kostkę oraz szerokich butów do połowy łydki.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama