Reklama

Kiedy przeprowadzić oczyszczanie organizmu 9 sygnałów ostrzegawczych

Zdrowy styl życia i zrównoważona dieta powinny być priorytetem dla każdego, kto chce utrzymać swoje ciało i umysł w dobrej kondycji. Jednakże odpowiednie odżywianie niekoniecznie będzie oznaczać, że nasz organizm pozbawiony będzie toksyn, które wpływają niekorzystnie na nasz stan zdrowia. Organizm człowieka - dzięki układowi moczowemu i układowi wydalniczemu - wyposażony jest w naturalny mechanizm oczyszczający. Pozbywa się też toksyn poprzez pocenie się. Niektóre szkodliwe substancje pozostają jednak w ciele, powodując niejednokrotnie szereg dolegliwości. 9 sygnałów ostrzegawczych Oto 9 sygnałów ostrzegawczych świadczących o tym, że w naszym organizmie istnieje nadmiar toksyn, których należy się pozbyć tak szybko, jak to tylko możliwe:

Reklama

Niski poziom energii

Brak energii i wyczerpanie mogą świadczyć o tym, że w naszym organizmie nagromadziło się dużo toksyn. Poranek to najlepsza pora, by oczyścić swój organizm i rozpocząć dzień z uczuciem świeżości i przypływu energii.

Bóle głowy

Częste bóle głowy bez widocznej przyczyny mogą świadczyć o tym, że w naszym organizmie nagromadziły się duże ilości toksyn. Zamiast zażywania tabletek przeciwbólowych zaleca się przeprowadzenie całkowitej detoksykacji organizmu.

Problemy z pęcherzykiem żółciowym

Spożycie produktów z dużą zawartością tłuszczu może wywołać ból po prawej stronie brzucha. Prawdopodobnie będzie on spowodowany nagromadzeniem się dużej ilości toksyn w organizmie. Wątroba produkuje żółć, która koncentruje się w pęcherzyku żółciowym, tworząc kamienie żółciowe.

Zapalenie zatok

Zapalenie zatok może być objawem wdychania niebezpiecznych toksyn i chemikaliów.

Uczucie gorąca

Uczucie gorąca lub uderzenia gorąca mogą być symptomem wytężonej pracy organizmu, który próbuje pozbyć się toksyn poprzez pocenie się. Czas na podjęcie działań wspomagających organizm w tym wysiłku.

Biały lub zażółcony język

Jeśli masz żółty lub biały nalot na języku, któremu towarzyszy nieprzyjemny zapach z ust, twój organizm potrzebuje oczyszczenia. Po detoksykacji język powinien odzyskać ciemnoróżowy lub jasnoczerwony kolor.

Otyłość brzuszna

Nagromadzenie się tłuszczu w okolicy brzucha jest objawem obecności toksyn w organizmie. Dieta oczyszczająca jest wówczas konieczna, ponieważ taki stan obniża możliwości organizmu do regulacji poziomu glukozy i cholesterolu.

Problemy skórne

Sucha skóra, swędząca wysypka czy trądzik mogą świadczyć o tym, że organizm potrzebuje oczyszczenia i nie pomogą wówczas specyfiki stosowane zewnętrznie. Zamiast aptecznych preparatów stosowanych na skórę, warto zastosować naturalne oczyszczanie organizmu.

Bezsenność

Podczas snu w organizmie uwalniana jest melatonina. Proces ten może ulec zaburzeniu, jeśli w naszym ciele znajdują się toksyny. Bezsenność to kolejny objaw, który może świadczyć o obecności szkodliwych substancji w naszym organizmie. Odpowiednia produkcja melatoniny zapewnia spokojny i głęboki sen.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama