Reklama

Jedzenie czekolady może wyleczyć kaszel

Łaskotanie w gardle i kaszel może być bardzo irytujący i sprawiać duży dyskomfort, zwłaszcza kiedy zdarza się w najgorszym możliwym momencie ( chociaż, który moment jest odpowiedni ? ). Następnym razem, kiedy znajdziesz się w podobnej sytuacji, po prostu zjedz kawałek czekolady ! Naukowcy z Wielkiej Brytanii doszli do wniosku, że czekolada naprawdę działa lepiej na ból gardła i suchy kaszel niż inne środki medyczne dostępne bez recepty.

Ostatnie badania naukowe wykazały, że u pacjentów przyjmujących leki zawierające w sobie ekstrakt kakaowy, poprawa nastąpiła o wiele szybciej niż u pacjentów, którzy przyjmowali przeciętny syrop. Inne badanie naukowe przeprowadzone w Londynie wykazuje, że kakao zawarte w czekoladzie zawiera alkaloid, który w przypadku redukowania kaszlu jest silniejszy niż kodeina, która jest powszechnym składnikiem większości leków na kaszel.

Ma to swoje logiczne wytłumaczenie: czekolada jest bardziej lepka niż leki na kaszel, co oznacza, że lepiej okrywa powłokę gardła i łagodzi zakończenia nerwowe, co chroni przed męczącym kaszlem. Trwają kolejne badania mające na celu przedstawienie pełniejszej listy zalet jakie daje nam spożywanie czekolady w przypadku leczenia podrażnień gardła.

W aktualnie panujących warunkach pogodowych bardzo wielu ludzi popada w choroby górnych dróg oddechowych jak i przeziębieniom, którym często towarzyszy podrażnienie gardła. Jeśli jesteś jedną z tych osób, może i ty już dziś powinieneś przeprowadzić takie badanie w swoim domu i podzielić się z nami efektem tego badania?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama