Reklama

Jakie są naturalne antydepresanty?

Depresja jest prawdziwą plagą. Coraz więcej osób cierpi na to schorzenie, a większość nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Trudno jest przyznać się przed samym sobą, że coś niedobrego dzieje się z nami. Duży wpływ na rozwój choroby i nasze samopoczucie mają nasze codzienne nawyki, w tym nawyki żywieniowe. Nie bez przyczyny po każdym ciężkim posiłku, albo po wizycie w fast foodzie czujemy się ociężali, bez energii i nasz nastrój znacznie się pogarsza. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jakie produkty mogą zadziałać jak naturalne antydepresanty, to koniecznie przeczytaj dalszą część artykułu.

Reklama

Boćwinka

To pyszne i zdrowe warzywo wspomaga całe nasze ciało. Jest bogatym źródłem magnezu. On z kolei zapewnia prawidłowe funkcjonowanie całego układu biochemicznego w naszym organizmie. Prawidłowo działający organizm jest pełen energii do działania, a co za tym idzie nasze samopoczucie i poczucie własnej wartości nie jest zachwiane.

Niebieskie ziemniaki

Ta mało znana roślina jest pełna antocyjanów, naturalnych przeciwutleniaczy, które wspomagają nasz mózg do pracy pełną parą. W ten sposób, dzięki jednej małej roślince nasz mózg jest szczęśliwy i nie mamy problemu z depresją.

Małże i inne owoce morza

Owoce morza, a w szczególności małże, zawierają duże ilości witaminy B12, selenu, jodu i białka. Wszystkie te substancje pomagają regulować pracę tarczycy. Wahania czynności tarczycy, mogą odbyć się na naszym nastroju. Będziemy czuć się rozdrażnieni, nerwowi i nawet błahostki będą w stanie wyprowadzić nas z równowagi. Powinniśmy więc zjadać jak najwięcej owoców morza, aby zapewnić odpowiednią pracę tarczycy.

Czekolada

Czekolada to pyszny przysmak. Mało kto jest w stanie oprzeć się jej smakowi. Czy znasz jej wszystkie właściwości zdrowotne? Mowa oczywiście o gorzkiej, ciemnej czekoladzie. Jedną z jej właściwości jest poprawa humoru. Po zjedzeniu czekolady, poprawia się przepływ krwi do mózgu i dzięki czemu jest on lepiej dotleniony a ty możesz wzmocnić swoją koncentrację i poprawić nastrój.

Jogurt grecki

Ten kremowy produkt jest prawdziwym źródłem szczęścia. Zawiera dużą ilość wapnia i dzięki temu aktywuje neuroprzekaźniki w naszym mózgu. Po zjedzeniu jogurtu greckiego poczujesz się więc szczęśliwy i spokojny, a wszystkie troski odejdą w niepamięć.

Szparagi

To zielone warzywo ma dużą zawartość tryptofanu. Ten związek z kolei jest przekształcany w naszym organizmie w serotoninę, tak zwany hormon szczęścia. Jeżeli cierpisz na depresję to szparagi powinny na stałe znaleźć się w twojej diecie.

Miód

Miód jest naturalnym środkiem słodzącym. Zawiera kaempferol i kwercetynę, w naturalny i bezpieczny sposób leczy depresję. Używaj go więc jak najwięcej w swojej kuchni, a także jako naturalnego słodzika, czy jako przekąski na poprawę humoru.

Kokos

Kokos to wspaniały tropikalny owoc. Zawiera trójglicerydy o średniej długości łańcucha, które poprawiają stan całego organizmu, a także, albo przede wszystkim, pomagają zwalczać zły nastrój i wspomagają walkę z depresją. Najlepiej zjadać świeży miąższ kokosa, jeżeli nie masz jednak do niego dostępu, możesz wykorzystać suszone płatki lub wiórki kokosa.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama