Jakie są najlepsze owoce na płaski brzuch?

Niektóre owoce odgrywają ważniejszą role w pozbyciu się tłuszczu z brzucha od innych. Wszystkie jednak zawierają antyoksydanty, które chronią nas przed wieloma chorobami oraz pomagają zwalczać stany zapalne. Wymienione poniżej owoce są jednymi z najlepszych, jeśli chodzi o walkę z nagromadzonym w okolicy brzucha tłuszczem.

Jagody Te małe owoce są prawdziwymi mocarzami. Wpływają one pozytywnie na nasze zdrowie oraz pomagają zgubić zbędne kilogramy. Weź pod uwagę następujące rzeczy: Zawierają dużą ilość antyoksydantów, które pomagają zwalczać stany zapalne. Pomagają zrzucić tłuszczyk z brzucha. Podczas badań przeprowadzonych w Centrum Kardiologicznym Uniwersytetu Michigan okazało się, że szczury, które zjadały 2% kalorii pochodzących z jagód, już po 90 dniach zgubiły znaczący procent tłuszczu, znajdującego się na brzuchu. Inne badania przeprowadzone przez ten sam Uniwersytet sugerują, że owoce te zmniejszają ilość trójglicerydów oraz wrażliwość na insulinę, zmniejszając tym ryzyko chorób sercowo-naczyniowych oraz cukrzycy. Pomagają także zmniejszyć napady głodu.

Granaty

Granaty ze swoimi czerwonymi, słodkimi nasionami są silnym sojusznikiem w walce z nadprogramowymi kilogramami. Oto ich główne zalety:

W porównaniu do innych owoców posiadają najwyższy wskaźniki antyoksydantów.

Zawierają wysoki poziom katechin, które podnoszą zdolność organizmu do zwalczania tkanki tłuszczowej oraz przyspieszają metabolizm. Zmniejszają także apetyt, zapobiegając przejadaniu,

przez co jeszcze bardziej pomagają nam w zrzuceniu wagi.

Pomagają zmniejszyć ilość zgromadzonego tłuszczu w tętnicach, co czyni zdrowymi dla serca jak i dla twojej talii.

Wiśnie pospolite (kwaśne) Owoce te bogate są w antocyjany, które nadają im kolor, a nam pomagają w pozbyciu się tkanki tłuszczowej. Na Uniwersytecie Michigan zostały przeprowadzone badania, polegające na podawaniu myszom sproszkowanych wiśni. Okazało się, że myszy te straciły o 9% tłuszczu więcej od mysz będących na tej samej diecie, tylko bez dodatku wiśni. Co więcej najwięcej tłuszczu ubyło właśnie w okolicach brzucha. W grupie mysz karmionych sproszkowanymi wiśniami zauważono również spadek cholesterolu oraz parametrów krwi pokazujących stopień stanów zapalnych w organizmie. Wiśnie pospolite różnią się od wiśni słodkich, które możesz jeść na surowo. Rzadko można je znaleźć w alejce ze świeżymi produktami, natomiast bardzo często w alejce z mrożonkami lub suszonymi owocami. Pamiętaj, aby upewnić się, że nie kupujesz ich słodkiej odmiany.

Grejpfruty

Grejpfruty są idealne, jeśli chodzi o spalanie tłuszczu. Posiadają również właściwości moczopędne przez co pozwalają na pozbycie się nadmiaru wody. Te orzeźwiające owoce od dawna poddawane były obiecującym badaniom, mającym potwierdzić ich odchudzające właściwości. A oto ich wyniki:

W 2011 roku w czasopiśmie „Nutrition & Metabolism” zostały opublikowane wyniki badań przeprowadzone przez Uniwersytet Vanderbilt. Okazało się, że dorosłe osoby zmagające się z nadwagą po spożyciu połówki grejpfruta lub 113 g 100% soku z grejpfruta przed każdym z trzech głównych posiłków doświadczyło znaczącego spadku wagi i centymetrów w pasie.

Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że wysoka zawartość wody oraz objętość grejpfruta zjedzonego przed posiłkiem spowodowała szybsze uczucie sytości przez co zjadali on mniejsze porcje.

Wyniki badań opublikowane w 2009 roku w czasopiśmie „Journal of Nutrition” pokazują że spożycie przed ćwiczeniami produktów z niskim indeksem glikemicznym, takich jak grejpfruty pozwala na spalenie 50% więcej tłuszczu.

Jeśli zażywasz leki to przed spożyciem grejpfruta lub zrobionego z niego soku skontaktuj się ze swoim lekarzem lub farmaceutą, ponieważ owoc ten może wchodzić w reakcje z niektórymi lekami.

Więcej owoców do radości

Żaden owoc nie jest zły dla twojego brzucha, tak długo, jak długo ograniczasz jego spożywaną ilość w ciągu dnia. Poza wymienionymi tutaj przykładami masz o wiele więcej opcji np. jabłka, jeżyny, winogrona, mango, nektaryny, pomarańcze, brzoskwinie, śliwki, maliny czy truskawki.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama