Reklama

Jakie są korzyści z picia słonej wody?

Nieznajoma osoba, która sugeruje, że codziennie powinniśmy wypić szklankę słonej wody, zwykle wzbudza poważne obawy. Uwierzcie mi jednak, że istnieje naprawdę wiele korzyści z picia takiego napoju. Nie możesz niestety po prostu skorzystać z soli kuchennej - nasza sól musi być naturalna i czysta. Dodanie jej do wody da nam naprawdę niesamowity napój.

Reklama

Detoksykacja organizmu

Minerały zawarte w tym napoju mogą wesprzeć naturalny proces oczyszczania organizmu. Posiada on również właściwości antybakteryjne i pomaga nam w pozbyciu się szkodliwych drobnoustrojów.

Lepsze nawilżenie ciała

Picie czystej wody jest wyjątkowo korzystne dla ludzkiego ciała. Niestety możliwe jest wypicie zbyt dużej jej ilości, co często skutkuje nadmiernym osłabieniem organizmu. Pomocne może okazać się tu picie słonej wody. Sól pomaga organizmowi wchłonąć nadmiar wody, zwiększając jego nawilżenie.

Poprawa trawienia

Sól wspomaga pracę ślinianek w ustach, uwalniając enzym zwany amylazą. Pomaga on rozbić żywność na poszczególne składniki, wspomagając proces trawienia. Sól potrafi również zminimalizować skutki wszelkich problemów żołądkowo-jelitowych.

Zdrowy sen

Jeśli ktoś cierpi na bezsenność, słona woda może okazać idealnym rozwiązaniem jego problemów. Zawarte w niej minerały uspakajają nasze ciało i system nerwowy w naturalny sposób. Pomagają również obniżyć poziom kortyzolu - hormonu, który odpowiada za poziom stresu w organizmie.

Poprawa zdrowia kości

Popularna teoria głosi, że osteoporoza pojawia się wówczas gdy wapń wyciągany jest z kości, aby zrównoważyć kwasowość krwi. Słona woda potrafi skutecznie uzupełnić jego braki, przyczyniając się do znacznej poprawy zdrowia i odpowiedniego rozwoju naszych kości.

Poprawa jakości skóry

Picie słonej wody pomaga nam zachować zdrową i piękną skórę. Zawarte w niej minerały redukują trądzik, wysypki i wypryski oraz pomagają utrzymać jej gładkość i czystość. Picie słonej wody może okazać się szczególnie korzystne dla osób, które cierpią na liczne dolegliwości skóry.

Wymieniliśmy tylko niektóre korzyści płynące z regularnego spożywania słonej wody. Spożywanie jej może okazać się niezwykle korzystne dla wielu fragmentów ludzkiego organizmu i poprawić nasz ogólny stan zdrowia. Dlaczego więc nie spróbować?! Najgorsze, co może nam się z jej powodu przytrafić, to lekko nieprzyjemny smak w ustach.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama