Jakich produktów nie należy jeść przed spaniem?

Sen jest ważną częścią naszego życia, jeżeli chcesz zadbać o prawidłowy odpoczynek swojego organizmu, musisz wiedzieć jakie warunki zapewnić organizmowi, aby mógł się dostatecznie zregenerować i wypocząć. Oprócz ciszy i spokoju, ważne jest także to, co jemy przed snem. Niektóre z produktów mogą sprawić, że będziemy mieć trudności z zasypianiem, a nasz organizm będzie tracił energię na trawienie tych produktów, a więc nie będzie w stanie odpowiednio wypocząć. Czego więc unikać przed snem? Oto lista produktów!

Fastfoody i tłuste produkty

Jednym z najgorszych posiłków które możesz zjeść przed pójściem spać są fast foody. Wyobraź sobie, że przed snem zjadasz burgera z dodatkowym serem lub bekonem. Dostarczasz wówczas tyle tłuszczów, że produkcja kwasów żołądkowych znacznie wzrasta. Trawienie burgera trwa nawet kilka godzin i może powodować powstanie zgagi. Nie jest łatwo zasnąć z uczuciem pieczenia w przełyku i przepełnienia żołądka, a więc zdecydowanie unikaj fast foodów przed pójściem spać.

Alkohol

O tym, że alkohol nie jest zdrowy dla naszego organizmu wiadomo od lat. Dlaczego mielibyśmy więc pić go przed snem? Piwo, wino czy drinki wszystkie mogą powodować problemy z zaśnięciem, a kiedy już nam się to uda, możemy budzić się co chwilę, ze względu na wzmożoną potrzebę korzystania z toalety. Alkohol może również powodować chrapanie i to nawet u osób, które normalnie nie mają tego problemu.

Czekolada

Czekolada, a w szczególności gorzka czekolada z dużą zawartością kakao zawiera kofeinę i teobrominę, które pobudzają nasz system nerwowy i mogą powodować przyspieszoną pracę serca. To z kolei zamiast ułatwić nam zasypianie, powoduje pobudzenie i w rezultacie problemy ze snem.

Mięso w tym kurczak

Mięso dostarcza naszemu organizmowi dużą dawkę białka. Jest ono trawione przez długi czas, a to wymaga pracy żołądka i powoduje obciążenie organizmu. Jeżeli zależy ci na odpowiednim wypoczynku, zrezygnuj z mięsa (nawet uważanego za lekkiego i łatwego do strawienia kurczaka ).

Ostre przyprawy

Ostre przyprawy nigdy nie powinny być dodawane do posiłków zjadanych przed snem. Dlaczego? Mogą powodować zgagę, a także pobudzają organizm. Zgaga z pewnością nie ułatwi ci zaśnięcia, po co więc masz przekręcać się z boku na bok męcząc się z uczuciem pieczenia w przełyku? Zrezygnuj więc z ostrych przypraw.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama