Reklama

Jakich produktów nie należy jeść na pusty żołądek?

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Odpowiedni posiłek dostarcza energii na cały dzień. Niestety, niektórych produktów nie należy jeść na pusty żołądek. Których? Dowiesz się z naszego artykułu.

Reklama

Cytrusy

Pomarańcze, grejpfruty i cytryny uważa się za jedne z najzdrowszych owoców. Z pewnością takie są, lecz nie będą one najlepszym pomysłem na śniadanie. Kwas zawarty w owocach może powodować zgagę i zwiększać ryzyko pojawienia się wrzodów i nieżytu żołądka.

Pikantne potrawy

Pikantne potrawy będą dobrym i korzystnym wyborem, ale z pewnością to nie najlepsza opcja na śniadanie. Ostre przyprawy mogą podrażnić przewód pokarmowy, prowadząc do zgagi oraz mogą uszkodzić błonę śluzową żołądka.

Banany

Jeśli pierwszym pokarmem rano będzie banan, wówczas szybko zwiększysz ilość magnezu we krwi, który z czasem może powodować problemy z sercem. Banan to zdrowa przekąska, niestety zdecydowanie nie na pusty żołądek.

Gazowane napoje

Jeśli nie jest to świeży sok lub koktajl, nic nie jest w stanie zastąpić wody o poranku. Z pewnością złym wyborem będzie wypicie słodkiego gazowanego napoju na pusty żołądek. Unikaj słodkich napojów z dużą zawartością cukru. Napoje te spowalniają metabolizm i pozostawiają uczucie wzdęcia przez cały dzień.

Zielone warzywa

Zielone warzywa sprawdzą się na drugie śniadanie, lecz nie na pierwsze. Surowe zielone warzywa bogate są w aminokwasy, które mogą powodować zgagę, wzdęcie i gazy. Jeśli boli cię brzuch, możesz również obwinić zielone warzywa. Podrażniają one żołądek zwłaszcza, gdy są spożywane na czczo.

Pomidory

Możesz je wrzucić do tego samej grupy co zielone warzywa. Pomidory zawierają kwas taninowy, który podrażnia błonę śluzową żołądka i jest odpowiedzialny za wrzody i zgagę. Odłóż zjedzenie pomidora na później.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama