Jaka herbata jest zgodna z twoją grupą krwi?

Spożywanie produktów, które są odpowiednie do twojej grupy krwi pomoże schudnąć, wzmocnić odporność i sprawić, że poczujesz się lepiej. To samo tyczy się herbat. Więc następnym razem, gdy będziesz przygotowywać filiżankę herbaty upewnij się, że herbata jest odpowiednia dla twojej grupy krwi.

Grupa krwi 0 jest najstarszą grupą kwi i pochodzi z czasów, kiedy ludzie polowali i jedli tylko mięso. Typ krwi A, pojawił się 15 tysięcy lat temu, gdy ludzie zaczęli hodować i uprawiać zboża. Natomiast grupa krwi B jest związana z wytwarzaniem produktów mleczarskich. Najmłodszą grupą krwi jest grupa AB i jest kombinacją grup A i B.

Herbaty dla grupy krwi 0

Osoby z grupą krwi 0 powinny unikać nabiału i glutenu. Musisz mieć zdrową dietę, bo jesteś podatny na problemy z żołądkiem. Najlepsze herbaty dla ciebie to chmiel, róża, imbir, zielona herbata, pietruszka, mięta i mniszek lekarski.

Grupa krwi A

Osoby z grupą krwi A są emocjonalne i podatne na stres. Kawa nie jest dla was dobrym wyborem, dlatego należy pić więcej herbat ziołowych. Twoja dieta powinna zawierać dużo owoców i warzyw. Aby zmniejszyć stres zapisz się na jogę lub medytuj. Herbaty odpowiednie dla ciebie to: jaśmin, tymianek, nagietek, krwawnik i zielona herbata. Można pić również imbir i głóg.

Grupa krwi B

Osoby, które mają grupę krwi B mają spowolniony metabolizm i skłonność do tycia. Muszą odpowiednio dbać o system immunologiczny. Idealnymi herbatkami dla nich są: mięta, pietruszka, liście brzozy, krwawnik oraz mniszek lekarski.

Grupa krwi AB

Osoby z grupą krwi są intuicyjne i odporne na stres. Dla tych osób doskonałym napojem będzie: zielona herbata, mięta, piwonia, rumianek, imbir, pokrzywa i herbata z granatu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama