Reklama

Jak zrzucić wagę w naturalny sposób?

Nie ma innej drogi do zrzucenia wagi jak poprzez ćwiczenia oraz zdrowe odżywianie. Zastanawiasz się pewnie, że skoro dieta i ćwiczenia są jedynym sposobem na schudnięcie, to skąd poniższa lista? Ponieważ istnieją naturalne przepisy, które pomogą ci uzyskać swój upragniony cel. Jeśli będziesz stosować się do poniższych rad w zdrowym odżywianiu oraz ćwiczyć, to możesz przyśpieszyć cały proces. Jest wiele czynników wpływających na chudnięcie/tycie, a poniższe rozwiązania pokrywają wiele z nich.

Herbata z cynamonem

Cukier we krwi ma bezpośredni wpływ na twoją wagę, ponieważ wpływa na poczucie głodu oraz poziom energii (jeśli masz energię to ćwiczenia przyjdą ci łatwiej!). Jeśli poziom cukru we krwi jest wyrównany to istnieje mniejsze prawdopodobieństwo nieproporcjonalnie dużego apetytu. Twoje ciało będzie zużywać tłuszcz (energię) zamiast ją przechowywać.

Toczą się debaty na temat efektywności cynamonu, jednak coraz więcej badań wskazuje na to, że może on pomóc w kontrolowaniu poziomu cukru. Dlaczego więc nie dodać go do herbaty?

Potrzebujesz...

1 łyżeczkę zmielonego cynamonu

1 laskę cynamonu

230 ml wody

Przepis:

Umieść cynamon w kubku i zalej go 230 g ugotowanej wody. Zostaw go na 15 minut, zanim go odcedzisz. Pij 1-2 razy dziennie.

Zielona herbata i imbir

Debaty na temat zielonej herbaty i jej pomocy w odchudzaniu toczą się od dawna, jednak trzeba przeprowadzić więcej badań aby potwierdzić lub odrzucić jej skuteczność na tym polu. Niektóre eksperymenty nie dały żadnych rezultatów, z kolei inne zidentyfikowały w zielonej herbacie 3 główne związki, które mogą być pomocne w odchudzaniu.

Potrzebujesz...

1.5 cm świeżego, obranego i pokrojonego korzenia imbiru LUB pół łyżeczki zmielonego imbiru

1 łyżeczka zielonej herbaty

230 ml wody

organiczny miód (opcjonalnie)

Przepis:

Umieść zieloną herbatę w sitku i zalej ją 230 ml gorącej wody. Parzenie zielonej herbaty zbyt długo może sprawić, że nabierze ona gorzkawego posmaku, dlatego proces ten powinien trwać 3-4 minuty. Jeśli musisz ją posłodzić to użyj do tego odrobiny organicznego miodu. Pij 1-2 szklanki dziennie na pusty żołądek.

Woda różana

Właściwości płynące ze spożywania wody różanej nie są potwierdzone, jednak nie jest to powód dla którego powinniśmy rezygnować z tego orzeźwiającego napoju. Płatki róży mają łagodne działanie moczopędne, co sprawia, że w moczu pojawia się więcej sodu (soli). Jej nadmiar sprawia, że woda pobierana jest z krwi, przez co zmniejsza się jej ilość w układzie krążenia. Nie sprawia to, że tracisz na wadze, jednak sprawia, że pijesz więcej wody, przez co twój organizm oczyszcza się i nawadnia. A uwierz mi, że nawodniony organizm ma ogromny wpływ na powodzenie w procesie chudnięcia.

Potrzebujesz...

garść świeżych lub suszonych płatków róży

woda destylowana (1-2 szklanki)

garnek z dobrze dopasowaną przykrywką

Uwaga: Używając świeżych płatków róży upewnij się, że nie były one wcześniej poddane działaniu żadnych chemikaliów (środki owadobójcze, pestycydy, środki przeciw chwastom, nawozy itp.)

Przepis

Umieść garnek z płatkami róży na gazie i dodaj wodę w takiej ilości, aby całkowicie je przykryła. Przykryj garnek dobrze dopasowaną przykrywką i gotuj do momentu, kiedy płatki stracą swój kolor (około 15-20 minut). Przelej płyn do szklanego słoika i przechowuj go w lodówce nie dłużej niż 6 dni. Pij pół lub 1 szklankę co rano na pusty żołądek.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama