Reklama

Jak zrobić wodę oczyszczającą?

Oczyszczająca woda lub wlewy wody stały się ostatnio bardzo popularne i niektórzy twierdzą, że woda oczyszczająca jest nie tylko smaczna, ale również zawiera wiele składników odżywczych, przy niskiej kaloryczności. Poza tym sprawia, że wypicie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia staje się o wiele przyjemniejsze. A przynosi nam ono wiele korzyści. Poprawia trawienie, wypłukuje toksyny z organizmu, daje uczucie sytości.

Reklama

Przepis na oczyszczającą wodę cytrynową

Jest to bardzo odświeżająca woda, dostarcza dużo witaminy C i wspomaga zachowanie odpowiedniego poziomu pH w organizmie. Aby ją przyrządzić, dodaj wodę i pozostałe składniki do dzbanka, zamieszaj i rozgnieć owoce. Następnie pozostaw na kilka godzin w lodówce.

Składniki:

Woda

Średniej wielkości plasterek ogórka

Pół grejpfruta pokrojonego w plasterki

Dwa plasterki cytryny

Garść listków świeżej mięty

Przepis na oczyszczającą wodę z jabłkiem i cynamonem

Oto wspaniały sposób na oczyszczenie organizmu i dostarczenie mu witamin i minerałów. Pektyny zawarte w jabłkach wspomagają usuwanie metali ciężkich, a cynamon wpływa korzystnie na ustabilizowanie poziomu cukru we krwi. Po prostu pokrój jabłko na kawałki i dodaj wraz z dwiema laskami cynamonu do wody. Pozostaw na noc w lodówce.

Składniki:

Woda

Dwie laski cynamonu

2 organiczne jabłka pokrojone w plasterki

Przepis na oczyszczającą wodę z nasionami chia i limonką

Ten przepis jest nieco inny od pozostałych, gdyż nasiona chia pęcznieją w wodzie, zmieniając ją w żel do picia. Dostarczają one organizmowi dużą ilość błonnika pokarmowego i powstrzymują apetyt. Sok z limonki zapewnia nam witaminę C, jak również ma działanie przeciwzapalne. Dodaj nasiona chia do wody i pozostaw je na około 10 minut. Następnie dolej sok z limonki i dobrze wymieszaj.

Składniki:

1 szklanka wody

Sok z 1 limonki

1 łyżka stołowa nasion chia

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama