Reklama

Jak zrobić wodę alkaliczną?

Czy woda alkaliczna jest dla ciebie dobra? Zdrowe ciało zawsze powinno być lekko zasadowe. Jednak organizmy większości osób mają kwaśny odczyn. Jest to spowodowane przez stres, środowiskiem oraz żywnością, którą spożywają. Im większy odczyn kwasowości organizmu tym bardziej odczuwamy zmęczenie, problemy z trawieniem czy przyrost masy ciała. Ponadto, jeśli odczyn kwaśny w organizmie utrzymuje się zbyt długo, nasze zdrowe komórki mogą stać się toksyczne, co w najgorszym scenariuszu może prowadzić do choroby nowotworowej. Jak zmienić odczyn organizmu? Między innymi pić wodę alkaliczną. Poniżej znajdziesz sposób jak ją przygotować.

Reklama

Nasze ciała zaprojektowane są tak, aby rozwijały się w środowisku lekko zasadowym pH 7,4. Dlaczego tak ważna jest zasadowość organizmu? Od wieku, już wiemy, że żywność wpływa na poziom pH. W 1931 roku dr. Otto Warburg zdobył nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny za odkrycie, że 90-95% wszystkich nowotworów jest spowodowane środowiskiem kwaśnym i że rak nie może rozwijać się w środowisku zasadowym.

Dr. Warburg zauważył również, że nadmierna kwasowość wiąże się także z innymi chorobami, np. z chorobami serca, cukrzycą, osteoporozą i większości z innymi chorobami przewlekłymi. Ten stan rzeczy można zmienić, poprzez zmianę diety, dodając do niej produkty o odpowiedniej alkaliczności.

Jak przygotować wodę alkaliczną

Składniki, które będą ci potrzebne: 2 litry oczyszczonej wody (filtrowanej, wolnej od chemikaliów i dodatków), 1 łyżka soli himalajskiej, 1 cytryna (najlepsza organiczna) oraz duży słoik.

Przygotowanie

Napełnij słoik wodą. Pokrój cytrynę (nie wyciskaj soku) i dodaj ją do wody. Następnie dodaj sól i zakręć słoik pokrywką. Pozostaw wodę w temperaturze pokojowej na 12-24 godziny. Gdy woda już osiądzie, pij 3 szklanki wody na pusty żołądek. Najlepiej robić to rano, przed rozpoczęciem dnia. Wodę można również pić w ciągu dnia. Z biegiem czasu zaczniesz widzieć różnicę. Twoja skóra będzie zdrowsza, a twój mózg będzie bardziej czujny i ożywiony.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama