Reklama

Jak zrobić domowe cukierki do żucia z witaminami?

W jaki sposób zachęcić dzieci do zjedzenia witamin czy tranu bez problemów? Można połączyć ulubione przez dzieci słodycze z witaminami. Żelki powstają z kilku zdrowych składników między innymi: witaminy C w proszku i świeżego soku. Przygotuj pyszne i zdrowe cukierki nadając im zabawne kształty i będące alternatywą dla cukierków ze sklepu. Domowe żelki to świetny sposób, aby podać dzieciom trochę więcej witamin.

Reklama

Składniki:

8 łyżeczek żelatyny w proszku

1 szklanka świeżo wyciśniętego soku

2 łyżki miodu

witaminy i minerały do wyboru: witamina C, probiotyki, magnez lub inne

Wykonanie:

Rozgrzej w małym naczyniu sok, dodaj żelatynę i miód, mieszaj, aż do całkowitego rozpuszczenia żelatyny. Konsystencja ma być gęsta, przypominająca nieco syrop. Zdejmij naczynie z ognia i dodaj wybrane witaminy. Pamiętaj żeby probiotyki dodać po lekkim ostudzeniu syropu.

Przelej miksturę do foremek lub do szklanego naczynia uprzednio wysmarowanego olejem kokosowym. Umieść foremki w zamrażalniku na około 10 minut, aż stężeją. Pokrój na małe kwadraty i podawaj dzieciom.

Uwagi:

Upewnij się że żelatyna jest ze zdrowe źródła.

Możesz wypróbować różne kombinacje smakowe, np. mango i pomarańcza czy cytryna z limonką. Możesz również wypróbować syrop z czarnego bzu jako bazę do żelków.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama