Reklama

Jak zniwelować stres głęboko oddychając?

Jednym z najprostszych i najlepszych sposobów na pozbycie się stresu jest głębokie oddychanie, które niweluje stres w trybie natychmiastowym. To jak oddychasz ma wpływ na całe twoje ciało, więc kiedy twój oddech jest spokojny i głęboki wysyłasz do swojego mózgu informację, aby się zrelaksował i uspokoił. Pozwala to na zmniejszenie stresu oraz powoduje, że jesteś bardziej zrelaksowana. Aby zmniejszyć uczucie stresu o każdej porze i w każdym miejscu, zacznij ćwiczyć oddychanie przeponą. Oto co musisz zrobić.

Reklama

Usiądź lub połóż się w wygodnej pozycji. Możesz usiąść w wygodnym fotelu lub na podłodze albo położyć się na kanapie, łóżku czy macie. Pamiętaj, że ćwiczenie to możesz wykonywać wszędzie, nieważne czy siedzisz przy biurku w pracy, jesteś w samochodzie, pociągu czy na ławce w parku.

Połóż jedną rękę na klatce piersiowej a drugą pod żebrami na swoim brzuchu, Następnie weź głęboki oddech przez nos. Oddech musi być na tyle głęboki aby wypchnął twoją rękę leżącą na brzuchu. Twoja klatka piersiowa nie powinna się poruszyć.

Wydychaj powietrze przez zaciśnięte usta (tak jakbyś chciała zagwizdać). W momencie wydychanie skup się na ruchu ręki na twoim brzuchu.

Powtarzaj ćwiczenie od 3 do 10 razy. Pamiętaj aby oddychać powoli i głęboko.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama