Reklama

Jak wybrać najlepsze probiotyki?

Nie jest tajemnicą, ani nowością, że probiotyki niosą ze sobą szereg korzyści zdrowotnych, między innymi wspierają trawienie, wzmacniają układ odpornościowy i wiele wiele więcej. W rzeczywistości, dobre Probiotyki są jednymi z niezastąpionych elementów, lecz co sprawia, że probiotyczny suplement jest dobry? Postaram się przybliżyć Ci temat probiotyków, co bez wątpienia pomoże wybierać Ci te o najlepszych właściwościach. W gruncie rzeczy znalezienie wysokiej jakości Probiotyki nie jest trudne, lecz wymaga przeczytania jego etykiety no i oczywiście odrobiny niezbędnej wiedzy tematycznej.

Reklama

Ilość szczepów?

Probiotyk jest to po prostu inna nazwa szczepu bakterii, a różne szczepy bakterii oferują różne korzyści. Duża część suplementów oferuje tylko jeden szczep. Chcąc analizować poszczególne szczepy możesz utonąć w stosach badań i oczywiście nie ma w tym nic złego, lecz może Cie szybko zniechęcić. Jeśli chcesz zrobić to szybciej, wybieraj produkty o zawartości co najmniej trzech szczepów. Istnieje wiele rodzajów szczepów, które przyniosą specyficzne korzyści poszczególnych szczepów i poprawiają zdolności bakterii do kolonizacji w przewodzie pokarmowym.

Obecność probiotyków

Wiele szczepów tak jak miliardy żywych kultur aktywnych to bardzo dobry początek, ale musisz wziąć pod uwagę, że Probiotyki potrzebują „ jedzenia” do rozwoju i rozmnażania, a takim właśnie specyficznym pokarmem są probiotyki. Przykładami probiotyków są na przykład Inulina, korzeń cykorii czy guma arabska.

Dla wegan?

Jest to rzecz może mniej istotna, jednak występują różne preferencje osobiste. O co konkretnie chodzi? Wiele suplementów, w tym również probiotyków używa kapsułek żelatynowych, lecz dla bardziej wymagających jest możliwość kupienia probiotyku z kapsułkami wegetariańskimi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama