Reklama

Jak schudnąć za pomocą herbaty matcha i mleka?

Miliony ludzi na świecie zaczyna swój dzień od świeżo zaparzonego kubka herbaty. Niektórzy lubią czarną herbatę, inni zieloną, są i tacy, którym najbardziej smakują herbaty ziołowe. Najwięcej prozdrowotnych właściwości, zawiera jednak herbata matcha. W połączeniu z mlekiem migdałowym stanowi prawdziwego pogromcę tłuszczu, który przyczyni się do zmniejszenia obwodu twojej talii. Dowiedz się, jak ją zaparzyć.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

  • 1,5 litra mleka migdałowego
  • 2 łyżeczki herbaty zielonej matcha

Mieszanka jest świetna dla tych, którzy pragną zrzucić parę kilogramów. Oprócz oczyszczania organizmu, koktajl jest tak sycący, że zaspokoi apetyt na długi czas. Robiąc jednodniową kurację możesz liczyć na utratę od 0,5 kg do 2 kg, ponieważ ta mikstura usuwa nadmiar płynów z organizmu.

Ta dieta powinna być stosowana wyłącznie przez 1 dzień i nie więcej niż 2 razy w miesiącu.

Do przygotowania mieszanki potrzebujesz 1,5 litra mleka migdałowego i 2 łyżki herbaty matcha. Wybierz sproszkowaną matchę z dobrego sklepu. Herbata wątpliwej jakości nie da dobrego efektu.

Zagotuj mleko i ostudź je 70 st C. Upewnij się, że mleko jest gorące, a nie ciepłe. Dodaj 2 łyżki zielonej herbaty matcha. Zamieszaj i przykryj całość, pozostawiając na 20 minut do zaparzenia. Przecedź koktajl przez sitko lub gazę i pij po jednej szklance co 2 godziny.

Podczas stosowania tej diety pij dużo niegazowanej wody. Pijąc 2 litry wody dziennie organizm będzie odpowiednio nawodniony. Herbata matcha z mlekiem działa moczopędnie, dlatego ważne jest by pić dużo wody pomiędzy kolejnymi porcjami herbaty.

Dieta ta nie powinna być stosowana przez osoby z nietolerancją laktozy, niskim ciśnieniem krwi, z chorobami pęcherza i nerek. Jeśli cierpisz na jakąkolwiek chroniczną chorobę, przed zastosowaniem tej diety skonsultuj się z lekarzem. Twoje zdrowie jest ważniejsze niż utrata wagi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama