Reklama

Jak schudnąć podczas snu?

Jeżeli jesteś na męczącej diecie, a efektów odchudzania nie widać, to mamy dla ciebie ciekawą informację. Czy wiesz, że wagę możesz tracić również podczas snu? Przedstawiamy listę prostych sposobów, umożliwiających spalanie dodatkowych kalorii podczas nocy. Efekty mogą cię zaskoczyć, dlatego wypróbuj koniecznie wszystkie z przedstawionych trików.

Białko przed snem

Jeżeli masz problem z podjadaniem przed snem i nie możesz sobie z tym poradzić, zamień niezdrowe przekąski pełne węglowodanów na białko. Jak wskazują badania, porcja białka spożytego przed snem, może podwyższyć wydatek energetyczny podczas spoczynku. Dodatkowo, białko wspomaga procesy naprawcze mięśni i przyrost tanki mięśniowej. A im więcej mięśni tym łatwiej spalić tłuszcz. Dlatego nie żałuj sobie porcji białka przed pójściem spać.

Śpij w ciemności

Przed snem zadbaj, aby twoje otoczenie było pogrążone w całkowitej ciemności. Wyłącz lampkę, telewizor, zasłoń żaluzje. W ten prosty sposób umożliwisz swojemu organizmowi produkcję melatoniny. Hormon ten zapewnia uczucie senności. Kiedy nasz organizm dobrze się wysypia, jest wypoczęty i zregenerowany, to o poranku masz o wiele więcej energii do działania. A im więcej zrobisz, tym więcej spalisz kalorii. Melatonina pomoże również spalać tłuszcz podczas snu. Dlatego ciemność w nocy jest twoim największym przyjacielem.

Obniż temperaturę

Temperatura w pomieszczeniach sypialnianych powinna być o kilka stopni niższa od tej, która jest odczuwalna w ciągu dnia. Po pierwsze dużo łatwiej zasypiamy w niższej temperaturze. Jest to ważne dla osób cierpiących na bezsenność. Po drugie im niższa temperatura tym więcej kalorii spalamy w czasie snu.

Jak wskazują badania, obniżenie temperatury do 19 stopni powoduje wzrost spalania kalorii o 7 procent. Przyczyną takiego stanu jest fakt, że nasz organizm potrzebuje więcej energii do ogrzania się do standardowych 36,6 stopni, a w związku z tym spala więcej kalorii. 7 procent to może nie jest wiele, ale już po 24 godzinach snu w niższej temperaturze, spalamy o 100 kcal więcej.

Wyłącz tablet, telefon i laptopa…

Przed pójściem spać wyłącz koniecznie wszystkie ekrany: telefon, tablet, komputer czy telewizor. Jak przekonują naukowcy, krótkie, niebieskie fale emitowane przez te urządzenia zaburzają produkcję melatoniny w naszym organizmie. To z kolei zakłóca rytm naszego organizmu. Naukowcy dopatrują się również związku pomiędzy cukrzycą i spaniem przy włączonych ekranach. Dlatego koniecznie wyłącz wszystko przed snem.

Pilnuj pory snu

Napięty harmonogram i ogrom pracy nie pozwala ci porządnie się wyspać. Jesteś zmęczony i senny. A dodatkowo zamiast tracić na wadze tyjesz. Takie właśnie są skutki zbyt małej ilości snu. Dlatego zadbaj koniecznie aby spać 7-8 godzin dziennie. Dzięki temu twój organizm będzie wypoczęty i spalisz o wiele więcej kalorii niż osoba niewyspana podczas tych samych czynności.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama