Reklama

Jak schudnąć pijąc napar z nasion kopru włoskiego?

Istnieje wiele metod, które pomagają utracić wagę. Jedną z prostszych i skutecznych jest picie wody z nasion kopru w ciągu dnia. Ten złoty napój można w łatwy sposób zrobić w domu. Napój z nasion jest orzeźwiający, smakiem przypomina lukrecję. Dodatkowym jego atutem jest to, iż odświeża oddech. Wypróbuj przepis na wodę z nasionami kopru.

Koper jest jednym z najstarszych ziół używanych w starożytności. Znany jest ze swej skuteczności w problemach trawiennych takich jak zgaga, wzdęcia, gazy oraz utrata apetytu. U dzieci skutecznie łagodzi kolki. Duża ilość błonnika w nasionach zwiększa sytość i zmniejsza łaknienie, co prowadzi do niskiego poboru kalorii. Pomaga także zapobiegać zaparciom i usprawnia działanie układu pokarmowego.

Do przygotowania napoju z nasion kopru włoskiego potrzebujemy: 1 litr wody i 2 łyżki stołowe nasion kopru. Wodę wlewamy do garnka i gotujemy. Gdy woda zacznie się gotować, wrzucamy nasiona i natychmiast gasimy ogień. Garnek przykrywamy pokrywką i czekamy aż napar będzie miał temperaturę pokojową. Przelewamy go do dzbanka lub słoika. Napar z nasion kopru możesz przygotowywać wieczorem na następny dzień.

Napar z nasion kopru należy pić w ciągu dnia. Jeśli obawiasz się efektów niepożądanych, zacznij od picia jednej szklanki naparu dziennie. Obserwuj, jak ciało na niego reaguje.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama