Reklama

Jak schudnąć bez efektu jojo?

Lato w rozkwicie, a ty wciąż nie pozbyłaś się zbędnych kilogramów? Najgorsze, co możesz zrobić, to rzucić się na jedną z wielu diet-cud. Bo co z tego, że zgubisz wagę, skoro po kilku tygodniach będziesz miała efekt jo-jo, a niewykluczone, że także kłopoty ze zdrowiem? Poświęć chwilę, by dowiedzieć się jak schudnąć bez efektu jo-jo.

Reklama

Jeśli chcesz schudnąć zdrowo i trwale, na dobry początek musisz pozbyć się błędów żywieniowych. Dietetycy podkreślają, że jednym z najczęstszych jest nieregularność posiłków. Jemy zwykle nie wtedy, kiedy powinniśmy, a wówczas, gdy mamy na to czas. A w tak zwanym międzyczasie podjadamy, najczęściej sięgając po rzeczy niezdrowe: chipsy, paluszki, krakersy, które mają w sobie dużo soli i tłuszczy trans. Warto więc wyznaczyć sobie stałe godziny posiłków.

Najlepiej spożywać 4-5 małych porcji, regularnie co 3-4 godziny, by nie dopuścić do uczucia głodu. Każdy posiłek powinien składać się z białka, warzyw i złożonych węglowodanów. Niech będą to produkty zdrowe, nieprzetworzone i świeże.

W procesie zdrowego odchudzania równie ważna, jak zbilansowana dieta jest aktywność fizyczna, która przyspiesza przemianę materii i pomaga utrzymać mięśnie w dobrej kondycji. Najlepszym sposobem na szczupłą sylwetkę jest jogging, tenis ziemny, jazda na rowerze i pływanie. Pamiętajmy jednak, że rodzaj sportu trzeba dopasować do swojego stanu zdrowia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama