Jak przygotować organizm na nadejście wiosny?

Końcówka zimy to idealny czas na przygotowania organizmu i ciała do wiosny. W efekcie, gdy jedna z piękniejszych pór roku zawita na dobre, nie odczujemy tzw. przesilenia wiosennego, bez kompleksów włożymy ulubioną sukienkę lub spodnie i co najważniejsze - będziemy tryskać energią. Jednak przygotowanie organizmu na wiosnę wymaga poświęcenia i wyrzeczeń. Podstawą jest oczywiście odpowiednia dieta oraz regularna aktywność fizyczna. Podpowiadamy, jak skutecznie przygotować organizm na wiosnę oraz co pomoże złagodzić objawy wiosennego przesilenia.

Oczyszczenie organizmu

Podstawą przygotowania organizmu na wiosnę jest jego solidne oczyszczenie. Usunięcie toksyn i szkodliwych substancji z organizmu sprawia, że funkcjonuje on o wiele lepiej, a my mamy więcej energii. Co pomoże nam oczyścić organizm?

Ziołowe mieszanki

Jednym ze skutecznych sposobów oczyszczania organizmu są ziołowe mieszanki. Większość ziół wykazuje właściwości oczyszczające. Regularnie pite napary ziołowe wyeliminują z organizmu szkodliwe toksyny i zbędne produkty przemiany materii oraz poprawią trawienie. W tym przypadku świetnie sprawdzą się napar z dziurawca, pokrzywy czy nawłoci.

Dieta owocowo-warzywna

Nic tak dobrze nie oczyszcza organizmu, jak warzywa i owoce. Większość z nich to cenne źródła substancji detoksykujących. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem wiosny warto rozpocząć dietę, której podstawą będą warzywa i owoce. Nie oznacza to bynajmniej, że w jadłospisie nie może pojawić się mięso. Jako najlepsze źródło białka jest ono niezbędne w diecie, ale w umiarkowanych ilościach. Zdecydowaną przewagę mają jednak stanowić warzywa i owoce. Mile widziane będzie spożywanie kremów warzywnych, koktajli owocowych oraz lekkich sałatek.

Woda, woda i jeszcze raz woda

Regularne picie wody to najprostszy sposób na oczyszczenie organizmu. Jaką ilość wody powinniśmy pić dziennie? Przyjmuje się, że około ośmiu szklanek, choć większa ilość będzie jak najbardziej pożądana. Najlepiej dodać do każdej szklanki sok z połówki cytryny. Kuracja przyniesie wówczas lepsze efekty.

Regularna aktywność fizyczna, czyli dbamy o kondycję

Gdy na zewnątrz temperatura wzrasta, zaczynamy więcej się ruszać. Warto zatem przed rozpoczęciem wiosny na dobre zadbać o kondycję fizyczną. Ćwiczyć możemy nawet w domu. Do joggingu czy brzuszków nie potrzebujemy przecież zbyt wiele przestrzeni. Dzięki temu przygotujemy ciało do regularnej aktywności fizycznej w czasie kilku kolejnych miesięcy.

Sposoby na wiosenne przesilenie

Wiosenne przesilenie zazwyczaj objawia się przemęczeniem, brakiem energii i rozdrażnieniem. Jak temu przeciwdziałać? W prosty sposób - robić wszystko, co poprawia nasze samopoczucie. Na przykład zafundować sobie wizytę w spa, przyrządzać ulubione posiłki, spotykać się ze znajomymi i dbać o codzienny relaks. Dzięki takim rozwiązaniom nasz mózg będzie produkował więcej serotoniny, czyli hormonu poprawiającego samopoczucie i hamującego rozwój depresji.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama