Reklama

Jak pokonać uzależnienie od kofeiny krok po kroku?

Nie palisz, nie pijesz alkoholu (może sporadycznie odrobinę wina), odżywiasz się zdrowo. Wydaje się, że nie posiadasz żadnych nawyków. Jednak jeśli codziennie musisz pić kawę, jesteś prawdopodobnie uzależniona od kofeiny. Nie twierdzimy, że musisz zrezygnować z pysznego latte na zawsze, ale poniżej prezentujemy kilka wskazówek, jak utrzymać uzależnienie od kawy w ryzach.

Reklama

Zamień kawę na zieloną herbatę

Zielona herbata też może działać pobudzająco podobnie jak kawa, jednak zawartość kofeiny jest w niej niższa - zawiera jej dokładnie trzy razy mniej. A ponieważ twoje ciało było długo uzależnione od kawy, ograniczenie kofeiny musi odbywać się stopniowo.

Tabletki przeciwbólowe

Po odstawieniu kawy najprawdopodobniej doświadczysz bólów głowy, wahań nastrojów i trudności z koncentracją. Przykre objawy zaczynają się już po pierwszym dniu bez kofeiny, najgorsze są dwa kolejne dni. Bóle głowy i inne dolegliwości mogą trwać do 9 dni. Być może w tym czasie będziesz musiała skorzystać z tabletek przeciwbólowych.

Herbaty ziołowe

Jeśli już udało ci się przejść najtrudniejszy etap i uporałaś się z bólem głowy, nadszedł czas, aby zamienić zieloną herbatę na pyszne herbatki ziołowe. Rezygnuj z zielonej herbaty stopniowo. Jeżeli do tej pory wypijałaś trzy filiżanki dziennie, na początek spróbuj zamienić jedną filiżankę zielonej herbaty na ziołową.

Chlorofilina

Jeśli brakuje ci tego energetycznego kopniaka, jakiego daje wypicie filiżanki kawy, wypróbuj chlorofilinę. Przyjmowanie preparatów z chlorofiliną raz na dobę przez dwa tygodnie zwiększa poziom energii w organizmie.

Wysypiaj się

Teraz, gdy nie pijesz kawy, możesz czuć się zmęczona. Co prawda może być to frustrujące, ale pomoże ci ustalić, jak dużo snu naprawdę potrzebujesz. Wykorzystaj tę okazję, aby móc przespać przynajmniej 8 godzin dziennie.

Masło orzechowe

Jeśli twój poziom energii spada zazwyczaj koło 15.00 po południu, zjedz tosta z masłem orzechowym lub garść migdałów. Przekąski dostarczą ci niezbędnej energii.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama