Reklama

Jak naturalnymi metodami oczyścić płuca z nikotyny?

Bez względu na to, że ludzie są świadomi szkodliwych składników które znajdują się w papierosach i że są one główną najczęstszą przyczyną występowania raka płuc, ulegają pokusie i nie potrafią skończyć z nałogiem. Jeżeli już ci się to uda, nie możesz zapomnieć, że równie ważne jak samo rzucenie papierosów, jest także dokładne oczyszczenie płuc z substancji w nich zalegających i nikotyny. Znacznie zmniejsza to ryzyko infekcji i poprawia stan całego organizmu. Niestety nie ma magicznej mikstury, która oczyści płuca od razu. Jeżeli doprowadziłeś swoje puca do takiego, a nie innego stanu, musisz dać sobie czas, aby powrócić do zdrowia. Aby przyspieszyć cały proces, możesz zastosować jeden z naturalnych produktów. Dokładną listę produktów naturalnie wspomagających oczyszczanie płuc znajdziesz poniżej.

Reklama

Kukurydza

Kukurydza jest produktem pełnym beta-kryptoksantyny, która jak uważają naukowcy może chronić przed wystąpieniem raka płuc. A wszystko dzięki temu, że jest silnym przeciwutleniaczem. Jednak nie mówimy tu o kukurydzy z puszki, a o świeżych kolbach najlepiej organicznej kukurydzy.

Orzechy brazylijskie

Selen jest bardzo silnym przeciwutleniaczem, który może nie tylko pomóc oczyścić płuca, ale także chroni przed wystąpieniem raka. Orzechy brazylijskie zawierają największe źródło selenu, w porównaniu do innych produktów spożywczych. Jedz ich więc jak najwięcej, jako dodatek do dań lub przekąskę.

Cebula

Cebula jest również dobrym przykładem produktu do oczyszczania płuc. Cebula może być bardzo pomocna w zapobieganiu wielu chorobom, w tym infekcji płuc. W przypadku osób, które już chorują na raka, cebula zapobiega wzrostowi nowych komórek nowotworowych, spowalniając postęp choroby i zwiększając twoje szanse na wyleczenie. .

Imbir

imbir jest stosowany jako naturalny środek medyczny w wielu kulturach. Używany jest również jako dodatek do żywności, a co najważniejsze pomaga bronić się naszemu organizmowi przed chorobą nowotworową. Jest to więc kolejny silnym produkt wzmacniający i oczyszczający płuca. Dobrym sposobem na użycie imbiru jest przygotowanie herbaty imbirowej, ponieważ oczyszcza drogi oddechowe i ułatwia oddychanie. Ponadto, można dodawać kawałek imbiru do przygotowywanego posiłku.

Pomarańcze

Pomarańcze są bogatym źródeł witamin (a szczególnie witaminy C ), a także zawierają kryptoksantynę, która zapobiega przed powstawaniem raka płuc. Spowalniają także rozwój już istniejącej choroby.

Pokrzywa

Przez wielu uważana za chwast i regularnie tępiona z ogrodów pokrzywa, jest tak na prawdę cennym ziołem, które przynosi nam wiele korzyści zdrowotnych. Jest na przykład rośliną pełną żelaza, ale także może być stosowana jako środek do oczyszczania płuc. Pokrzywę najlepiej stosować w formie naparu, z dodatkiem niewielkiej ilości miodu dla poprawy smaku.

Herbata z sosny

Podobnie jak pokrzywa, igły sosny od lat są niedoceniane. Nasze prababcie stosowały igły sosny do oczyszczania płuc i wzmacniania odporności organizmu, jednak my zapomnieliśmy o tej cennej roślinie. Włącz więc herbatę z igieł sosny do swojej diety. Oczyści i wspomoże pracę płuc. Dodatkowo możesz zastosować taką herbatkę do płukania jamy ustnej, w przypadku stanów zapalnych dziąseł czy występowania aft.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama