Reklama

Jak dbać o pośladki, żeby były jędrne? Sprawdzone sposoby

Idealna sylwetka to marzenie wielu kobiet. Często, by osiągnąć wyznaczony cel, panie potrafią wiele poświęcić. Ponadto kobiety za ogromny atut uważają piękne i jędrne pośladki. Niestety, zła dieta oraz siedzący styl życia negatywnie odbija się na ich kondycji. By móc się cieszyć idealnymi krągłościami, wystarczy poświęcić im odrobinę uwagi i po pewnym czasie będą atrakcyjne. Jak dbać o pośladki? Dowiesz się tego z artykułu.

Co powoduje nieestetyczny problem pośladków?

Na wygląd pośladków ma wpływ wiele czynników: począwszy od niewłaściwej diety, kończąc na trybie życia. Wiele pań wstydzi się swoich krągłości i uznaje je za nieatrakcyjne. Dlatego maskują je najczęściej luźnym strojem. Siedzący tryb życia oraz praca w takich warunkach wpływa na wygląd mięśni pupy, a w połączeniu z brakiem ruchu powstaje na niej cellulit.

Od czego warto zacząć?

Pośladki zbudowane są z tkanki mięśniowej, którą otacza tłuszcz.Tę część ciała bardzo łatwo jest wymodelować, tylko trzeba zmienić pewne nawyki i zacząć regularnie ćwiczyć. Na szczęście, nie trzeba rezerwować od razu karnetu w siłowni – równie wymierne efekty można wyrobić samodzielnie w domu. Jedynym warunkiem jest konsekwencja i regularność podejmowanych czynności.

Jakie ćwiczenia sprawią, że pośladki będą jędrne?

Nawet najprostsze ćwiczenia spowodują, że pośladki będą jędrne. Zacznij od przysiadów, które możesz wykonywać na przemian z wypadami oraz unoszeniem nóg podczas leżenia. Wykonywanie kilkunastu powtórzeń kilka razy w tygodniu może przynieść szybko widoczne efekty. Nie zapominaj również o marszach, pływaniu (żabką oraz kraulem), tańcu i jeździe na rowerze. Ponadto, wykonując różne czynności, możesz napinać mięśnie, siedząc albo stojąc w autobusie bądź w pracy.

Nie tylko ćwiczenia

Jeśli chcesz osiągnąć wymarzony cel, musisz również zadbać o odpowiednią dietę. Po pierwsze zrezygnuj z tłustych potraw, białego pieczywa oraz słodyczy. Dbaj o dobrą jakość i ilość swoich potraw (jedz mniej, ale częściej), które będą bogate w błonnik i warzywa. Ważne jest też prawidłowe nawodnienie organizmu – trzeba wypijać dziennie ok. 2 litrów wody.

Kondycja skóry

Nie zapominaj o kondycji skóry swoich pośladków. Zafunduj im masaż szorstką rękawicą, albo szczotką na długiej rączce. Wykonuj koliste ruchy: poprawiają one krążenie, przyspieszają przemianę materii oraz wygładzają skutecznie skórę. Nie zapominaj również o peelingu, bo dzięki niemu usuniesz martwy naskórek: możesz wykorzystać do tego zabiegu kosmetyki dostępne w drogeriach, bądź wykonać go samodzielnie (np. z fusów po kawie, miodu i cukru, itd.)

Proste ćwiczenia na kształtowanie pośladków

Ćwiczenie to możesz wykonać w domu: połóż się na plecach, nogi zegnij w kolanach i unieś pięty (tak, by ciężar przenieść na palce). Następnie unieś pupę i wytrzymaj w tej pozycji przez trzy sekundy, po czym powróć do leżenia. Powtarzaj seriami. Pamiętaj, że możesz to ćwiczenie robić na przemian z tzw. "nożycami" oraz "rowerkiem".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama