Reklama

Dlaczego warto zaczynać dzień od wody z cytryną?

Woda z cytryną to jeden z najprostszych napojów, ponieważ do jego przygotowania wystarczą jedynie dwa składniki. Okazuje się, że ten banalny w wykonaniu napój ma świetny wpływ na nasz organizm. Po pierwsze oczyszcza go, po drugie pozytywnie wpływa na trawienie, a po trzecie dodaje energii. Podpowiadamy, dlaczego warto pić go regularnie.

Reklama

Woda z cytryną to jeden z najprostszych napojów do przygotowania. Wystarczy tylko woda i cytryna. Picie tego niepozornego napoju przynosi wiele pozytywnych efektów dla naszego organizmu. Oto najważniejsze powody, dla których warto pić codziennie rano wodę z cytryną.

Pozytywnie wpływa na trawienie

Woda z cytryną, a konkretnie sok z cytryny oddziałuje na wydzielanie żółci. To powoduje szybsze emulgowanie i trawienie tłuszczy. W efekcie nasze jelita lepiej pracują. Regularnie pita woda z cytryną zapobiegnie również dolegliwościom trawiennym.

Woda z cytryną rozpuszcza kwas moczowy

Regularne picie wody z cytryną pomaga rozpuszczać kwas moczowy, który między innymi odpowiedzialny jest za ból stawów oraz kolan. Woda z cytryną świetnie sprawdza się przy dnie moczanowej. Ponadto, woda z cytryną może pomagać osobom, które zmagają się z osteoporozą czy kamieniami nerkowymi. Warto pić ją również, jeśli zmagamy się z anemią, cukrzycą, nadciśnieniem czy problemami z żołądkiem.

Dodaje energii

Woda z cytryną działa również energetycznie na nasz organizm. Szklanka tego napoju z rana pobudzi i orzeźwi organizm. Ponadto, cytryna działa oczyszczająco na nasz organizm, dzięki czemu lepiej on funkcjonuje.

Pozytywnie wpływa na skórę

Woda z dodatkiem cytryny to również świetny napój dla naszej skóry. To dlatego, że uczestniczy w syntezie kolagenu, pośrednio wpływając na elastyczność i jędrność skóry. Ponadto, dobre nawodnienie przeciwdziała przesuszaniu się skóry i jej szarzeniu.

Przeciwdziała infekcjom

Kwas askorbinowy, który znajdziemy w cytrynie, ma właściwości chroniące nasz organizm przed infekcjami. Woda z cytryną wzmacnia odporność i wspomaga leczenie infekcji. Warto pamiętać, że cytryna uznawana jest za jeden z naturalnych przeciwutleniaczy, czyli związków, które wykazują zdolność zwalczania wolnych rodników, odpowiedzialnych za rozwój większości chorób w organizmie.

A poza tym...

Woda z cytryną:

* jest doskonałym źródłem potasu, wapnia, fosforu i magnezu, dlatego ma pozytywny wpływ na układ kostny, sercowo-naczyniowy oraz nerwowy

* może zapobiec powstawaniu zmarszczek i wyprysków

* pomaga utrzymać odpowiednie pH w organizmie

* pomaga uzupełnić sole mineralne w organizmie

Kiedy pić wodę z cytryną?

Wodę z cytryną najlepiej pić z samego rana. Wystarczy wycisnąć do szklanki z wodą sok z połówki cytryny i wypić.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama