Reklama

Dlaczego warto uzupełniać poziom kolagenu w organizmie?

Żelatyna i hydrolizat kolagenu dają ogromne możliwości zarówno dla twojej diety jak i skóry. Hydrolizat kolagenu, mimo że jest bardziej przetworzoną formą żelatyny, jest o wiele lepiej przyswajany przez nasz organizm. Hydrolizat praktycznie nie ma smaku, a dodany do kawy czy innego napoju jest niewyczuwalny. Optymalna dawka dzienna wynosi 4 łyżki, jednak zwykle wystarczy dodać 1-2 łyżki do napoju, aby zauważyć różnicę na włosach, skórze i paznokciach. Dlaczego warto przyjmować kolagen? Poniżej znajdziesz kila powodów, które cię przekonają.

Reklama

Kolagen wspomaga wzrost włosów

Czy wiesz, że nasze włosy składają się w 91 procentach z białka? Nasz organizm potrzebuje wielu niezbędnych do funkcjonowania witamin i składników odżywczych więc hydrolizat kolagenu świetnie sprawdzi się jako materiał budulcowy i wspomagający wzrost włosów. Już po kilku dniach zauważysz znaczną poprawę w gęstości włosów, a po kilku miesiącach zobaczysz, że włosy będą znacznie szybciej rosły. Kolagen oprócz tego wzmocni twoje włosy, które będą mniej podatne na zniszczenia i uszkodzenia.

Wygładza skórę

Wiele osób stosuje kremy z kolagenem, które mają pomóc zlikwidować widoczne oznaki starzenia się skóry. Niektórzy posuwają się nawet do tego, że wstrzykują sobie kolagen pod skórę, aby wydawała się gładsza i pozbawiona zmarszczek. Kremy na bazie kolagenu to strata pieniędzy, ponieważ krem nie przenika w głąb skóry tylko pozostaje na powierzchni i nie pomaga w redukcji zmarszczek w żaden sposób. Jeśli koniecznie chcesz pozbyć się zmarszczek dodawaj hydrolizat kolagenu do napojów i zobaczysz różnicę w jędrności skóry.

Pomaga pozbyć się cellulitu

Kolagen działa ujędrniająco na skórę całego ciała i dzięki temu pomaga pozbyć się cellulitu. Główną przyczyną powstawania cellulitu jest zła dieta i słaba struktura skóry kobiety. Oczywiście cellulit nie jest wyznacznikiem tego ile ważysz, nawet chude kobiety mają problem ze skórką pomarańczową. Najlepszym sposobem, aby zredukować cellulit jest właśnie stosowanie kolagenu, który wzmocni i ujędrni strukturę skóry.

Wspomaga metabolizm

Kolagen w naturalny sposób pomaga regulować metabolizm, poprzez dostarczenie czystego białka o niskiej masie cząsteczkowej, który jest szybko wchłaniany w przewodzie pokarmowym. Spożywanie aminokwasów w postaci kolagenu pomaga także w prawidłowej pracy tarczycy, która bezpośrednio wpływa na nasz metabolizm.

Kolagen redukuje bóle stawów

Kolagen dzięki swoim właściwościom pomaga redukować bóle stawów oraz może być świetnym lekarstwem dla osób cierpiących na artretyzm. Podobnie jak kolagen wspomaga elastyczność skóry, działa również podobnie na stawy, co czyni je mniej sztywnymi i podatnymi na uszkodzenia. Według badań, kolagen może naprawdę być świetnym lekarstwem na bóle stawów, które są spowodowane stanami zapalnymi.

Sprawia, że lepiej śpimy

Kolagen ma wysoką zawartość aminokwasu glicyny, która przyczynia się do zmniejszenia uczucia znużenia oraz pomaga w zasypianiu. Wiele osób przyjmuje preparaty na bazie kolagenu, aby szybciej zasnąć i przespać całą noc, bez budzenia się co kilkanaście minut. Dodatkowo, stosując kolagen bezpośrednio przed snem, rano obudzimy się zrelaksowani i wypoczęci.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama