Reklama

Dlaczego warto jeść pestki z dyni?

Nasiona mogą być fantastycznym źródłem składników odżywczych, a pestki dyni są tego idealnym przykładem! Dynia pochodzi z krajów Ameryki Północnej i Ameryki Środkowej, a jej nasiona były wykorzystywane przez rdzennych mieszkańców Ameryki od drugiej połowy XVI wieku, aby wspierać układ moczowy oraz przewód pokarmowy. Pestki dyni zapewniają wiele niezbędnych składników mineralnych takich jak magnez, cynk, potas i żelazo. Co jeszcze możemy zawdzięczać pestkom dyni?

Reklama

Pomaga w utrzymaniu właściwego poziomu cukru we krwi

Przeciwutleniacze są silnym źródłem fenoli, które pomagają w utrzymaniu właściwego poziomu cukru we krwi. Jest to bardzo ważne szczególnie dla osób, które borykają się z cukrzycą. Dzięki tej właściwości osoby chore, mogą w naturalny sposób równoważyć poziom cukru.

Pomaga osobom chorym na raka

Oczywiście pestki dyni nie są lekarstwem na raka, jednak ich właściwości pomagają osobom chorym na nowotwór uzupełnić poziom substancji odżywczych w organizmie. Badania wykazały również, że pestki dyni przyczyniają się do utrzymania zdrowych piersi i prostaty, które bardzo często dotyka choroba.

Wsparcie dla prostaty

Nasiona dyni są zalecane przez lekarzy urologów dla mężczyzn, którzy mają problemy z przerostem gruczołu prostaty. Naukowcy przeprowadzili szereg badań, które dowiodły, że dynia ma wiele korzyści zdrowotnych. Dodatkowo dowiedli, że osoby regularnie jedzące pestki dyni mają mniejszy problem z oddawaniem moczu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama