Reklama

Dlaczego warto jeść nasiona papai?

Papaja ma słodki smak, konsystencję masła i delikatny piżmowy aromat. Krzysztof Kolumb opisywał papaję jako owoców aniołów. Ze względu na silne właściwości przeciwzapalne papaja może być stosowana jako środek leczniczy. Papaja obniża poziom cukru we krwi, pomaga w leczeniu chorób serca i gojeniu ran. Tak działa owoc, ale pewnie nie zdajesz sobie sprawy ze wspaniałych właściwości nasion papai. Następnym razem, gdy kupisz papaję, nie wyrzucaj nasion.

Reklama

Wspomagają pracę układu pokarmowego

Papaja w sposób szczególny wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Nasiona tych owoców mają silne działanie antybakteryjne i antypasożytnicze, potrafią wyeliminować szkodliwe drobnoustroje z przewodu pokarmowego. Tylko jedna łyżka nasion papai może pomóc w przypadku zatrucia pokarmowego.

Zapobiegają nowotworom

Nasiona papai posiadają naturalne przeciwutleniacze, które spowalniają wzrost komórek nowotworowych. Mogą zapobiegać powstawaniu raka piersi, prostaty, płuc i jelita grubego.

Oczyszczają wątrobę z toksyn

Tradycyjna chińska medycyna od dawna używała nasion papai do oczyszczania wątroby ze szkodliwych substancji. Szereg badań potwierdza dobroczynne działanie nasion. Wystarczy spożywać jedną łyżkę nasion papai dziennie, aby pomóc w detoksykacji wątroby.

Oczyszczają nerki

Tak samo jak w przypadku wątroby nasiona papai pomagają w oczyszczaniu nerek z toksyn. Ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne chronią nerki.

Obniżają ciśnienie krwi

Według wielu badań owoc papai może zapewnić znaczną poprawę w funkcjonowaniu układu sercowo- naczyniowego. Substancje znajdujące się w owocach i nasionach skutecznie redukują skurczowe i rozkurczowe ciśnienie krwi.

Naturalna antykoncepcja

Indianie od wieków używali nasion papai jako naturalnego środka antykoncepcyjnego. Jeśli planujesz ciążę nie możesz ich spożywać. Nasiona papai wpływają również na obniżenie jakości spermy u mężczyzn.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama