Reklama

Dieta zdrowa dla nerek

Nerki to jeden z najważniejszych narządów w naszym organizmie. Ich głównym zadaniem jest usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, toksyn i szkodliwych substancji z organizmu. Jeśli nie dbamy o nie prawidłowo, na przykład stosujemy niezdrową dietę, w ich wnętrzu kumulują się toksyny i zaburzają ich pracę. Efektem są kamienie lub piasek na nerkach. Dbanie o nerki przede wszystkim opiera się na prawidłowej diecie. Co zatem powinno znaleźć się w naszym jadłospisie, by nasze nerki były zdrowe? Podpowiadamy.

Co powinno znaleźć się w diecie zdrowej dla nerek?

Jadłospis, który ma poprawić pracę naszych nerek, powinien być przede wszystkim bogaty w produkty oczyszczające organizm z toksyn. Mowa o większości warzyw i owoców. W diecie nie powinno zabraknąć zielonych warzyw liściastych, a także cytrusów. Świetnie spiszą się również orzechy. Dieta zdrowa dla nerek powinna uwzględniać również chude mięso i ryby, kasze, zioła i duże ilości płynów. Bez odpowiedniego nawodnienia organizmu nerki nie będą dobrze pracować.

Regularne oczyszczanie

Oto trzy supernapoje, które oczyszczają nie tylko nerki, ale i cały organizm.

* Sok żurawinowy - uznawany jest za najzdrowszy napój dla układu moczowego. Pozytywnie wpływa na pracę nerek, poprawia krążenie krwi i oczyszcza organizm.

* Sok z buraków - znajdziemy w nim tzw. betainę, czyli substancję wykazującą właściwości antyoksydacyjne i zwiększającą kwasowość moczu. Udowodniono również, że zmniejsza ona ryzyko pojawienia się kamieni czy piasku w nerkach. Sok z buraków odgrywa wyjątkowo ważną rolę w dbaniu o nerki.

* Sok z cytryny – ma wiele właściwości, między innymi działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Podobnie jak sok z buraków, zmniejsza ryzyko pojawienia się kamieni i piasku w nerkach. Sok z cytryny można pić z wodą, jeśli w naturalnej postaci będzie zbyt kwaśny.

Pijąc regularnie te napoje, nie tylko nerkom zapewniamy prawidłowe funkcjonowanie i zdrowie, ale poprawiamy pracę całego organizmu.

Sport

Sporą ilość toksyn oraz substancji szkodliwych dla naszego zdrowia nasz organizm wydala podczas wysiłku fizycznego, wraz z potem. Pozytywnie na pracę nerek wpłynie zatem sport i wszelka regularna aktywność fizyczna. Warto pamiętać jednak, by nie przemęczać się, ale dbać o systematyczność treningów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama