Reklama

Dieta 50/50 - co jeść?

Stworzył ją znany amerykański chirurg plastyczny. Zaleca on co drugi dzień ścisły post, zaś w pozostałe dni – jedzenie wszystkiego, na co masz ochotę (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku). Dietę tę stosuj do osiągnięcia wymarzonej wagi. Dr Johnson przekonuje, że w dwa miesiące można zgubić nawet 15 kg.

Reklama

Warzywa zielone i czerwone

Niskokaloryczne sałaty, rzodkiewka, papryka, pomidory, cukinia to dobry wybór na dni postu. Marchew, buraki, kapustę, bób pałaszuj w pozostałe dni tygodnia.

Owocowy talerz

W dni postne wybieraj tylko niesłodkie owoce, np. truskawki, kiwi, cytrusy. Jabłka, gruszki i winogrona zostaw na dni pozostałe, ale ogranicz ich ilość.

Ile kalorii dziennie?

W dni postu pilnuj, by nie przekraczać 35% dziennego zapotrzebowania na kalorie (400 kcal). W pozostałe dni nie powinnaś spożywać więcej niż 2500 kcal na dzień.

Jadłospis na dzień postu

Śniadanie: kawa z mlekiem 0,5%, grahamka z chudą wędliną; przekąska: pomarańcza; obiad: mała zgrillowana pierś kurczaka z jarzynami; kolacja: 200 g warzyw.

Co jeść w pozostałe dni?

Np. na śniadanie: musli z mlekiem 0,5%, kanapka z chudym twarogiem; przekąska: kanapka z polędwicą drobiową, sok z marchwi; obiad: indyk duszony z warzywami, galaretka.

Minusy diety 50/50

Zdaniem dietetyków może ona prowadzić do spowolnienia tempa przemiany materii. Ryzyko zwiększa się wówczas, gdy w dniu normalnej diety posiłek był zbyt tłusty.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama