Reklama

Czym jest proszek z białka konopi?

Proszek z białka konopi nie jest powszechnie znany, ale zyskuje na popularności dzięki temu, że naukowcy wciąż odkrywają jego ukryte zalety. Podczas gdy proszek próbuje pozostać tajemniczy, my wiemy, że białko to w kilku miejscach na świecie jest spożywane od stuleci. Zawiera osiem najważniejszych dla naszego ciała aminokwasów, jest także świetnym źródłem protein dla wegan i wegetarianów. Przyjrzyjmy się bliżej temu niesamowitemu proszkowi, aby dowiedzieć się, dlaczego jest ceniony tak wysoko.

Reklama

Źródło protein

Jeżeli prowadzisz dietę wegańską lub wegetariańską, zapewne często słyszysz pytanie: Jak zapewniasz sobie codzienną dawkę protein, której potrzebuje twój organizm? Do listy alternatywnych źródeł protein możesz teraz dodać także proszek z białka konopi. Zawiera on osiem najważniejszych aminokwasów, dlatego uznawany jest za pełne białko. Korzyści zdrowotne, których dostarczają proteiny, uczestniczą w budowie i naprawie tkanek, w produkcji hormonów i enzymów oraz są potrzebne podczas trawienia pokarmów. Ponadto proteiny są podstawowym budulcem mięśni, skóry, kości oraz krwi.

Źródło dobrych tłuszczów

Proszek z białka konopi brzmi tajemniczo, a jego właściwości są niemal magiczne. Musisz wiedzieć, że ma zarówno niską zawartość tłuszczów nasyconych, jak i zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Są to, między innymi, kwasy omega-3 i omega-6, które zmniejszają ryzyko chorób serca. Tłuszcze nienasycone zmniejszają ryzyko zapadnięcia na demencję. Tyle dobrego!

Ochrona przed chorobami

Każdy chce mieć sprawny układ odpornościowy, bo to w końcu on jest odpowiedzialny za walkę z chorobami, zakażeniami i stanami zapalnymi. Kiedy zawodzi, chorujemy. Stosowanie proszku z białka konopi może go wspomóc, dlatego, że zwiera globuliny alfa i gamma, które działają na niego stymulująco. Biorą także udział w regeneracji tkanek i co sprawia, że nasze ciała stają się silniejsze.

Niższy poziom cholesterolu

Kolejną świetną korzyścią, jaką daje używanie proszku z konopi, jest obniżenie poziomu cholesterolu. Jest to problem, którego nie można zamiatać pod dywan. Dzięki zawartości kwasu tłuszczowego omega-6, proszek zredukuje poziom złego cholesterolu we krwi i zmniejszy prawdopodobieństwo zapadnięcia na choroby serca, zawały i udary.

Szybsza regeneracja

Każdy, kto prowadzi aktywny tryb życia, narażony jest na urazy takie jak naciągnięcie mięśnia. Proszek z konopi będzie w takiej sytuacji twoim najlepszym przyjacielem. Dwie trzecie protein powstaje z edestyny, która obecna jest jedynie w nasionach konopi.

Zdrowsza skóra

Istnieje wiele nieprzyjemnych chorób skóry, na przykład łuszczyca lub zapalenie. Jeśli wydaje ci się, że nie istnieje żadne lekarstwo, które mogłoby ci pomóc, jesteś w błędzie. Nasiona konopi są tym, czego szukasz. Zawierają wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które z powodzeniem wyleczą wszystkie te choroby.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama