Reklama

Czy picie tequili może rzeczywiście pomóc schudnąć?

Dla niektórych z nas, pozbycie się z diety wszystkich niezdrowych produktów jest bardzo częstym postanowieniem noworocznym, jednak ostatnie badania sugerują, że alkohol właściwie użyty nie musi być jednym z nich, a wręcz przeciwnie. Z góry zaznaczam tutaj, że nie zachęcam cię do spożywania alkoholu, lecz jeśli go po prostu lubisz, a masz do tego prawo, chciałbym ci pokazać jak możesz wykorzystać go do celów zdrowotnych.

Reklama

Ostatnie badania naukowe pokazują, ze to rzeczywiście prawda, że tequilla może pomóc ci w redukcji masy ciała. Naturalne cukry zawarte w agawie, która jest stosowana do produkcji tequili mają zdolność do obniżania poziomu glukozy we krwi, co z kolei skutkuje tym, że organizm magazynuje jej mniej- w konsekwencji nie tyjemy. Inne badania naukowe mówią, że elementy zawarte w tequili przyczyniają się do zwiększenia poziomu hormonu, który jest odpowiedzialny za spowolnienie tempa trawienia- co oznacza, że rzadziej odczuwamy głód, więc i jemy mniej.

Inne badanie naukowe przeprowadzone zostało na dwóch grupach. Jedna grupa otrzymywała zwykłe jedzenie, druga jedzenie wzbogacone w naturalny cukier- agavins. Wnioskiem badań było stwierdzenie, że grupa, która spożywała agavins jadła mniej i miała niższy poziom cukru we krwi.

Cy agavins wpływa na nas w różny sposób niż typowe substancje słodzące? W przeciwieństwie do innych środków słodzących takich jak syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy, agavins nie może być trawiony w ludzkim ciele, więc nie podnosi poziomu cukru we krwi. Więc kolejnym razem, kiedy ktoś będzie ci zawracał głowę i wypominał ci, że nadal pijesz tequilę po nowym roku, powiedz im, że to część twojego planu do osiągnięcia ogólnego celu! Nie będzie to w żadnym wypadku niezgodne z prawdą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama