Reklama

Cztery diety, które dają szybki efekt

Przed tobą wymarzone wakacje na plaży lub ważne wydarzenie, podczas którego chcesz wyglądać pięknie, szczupło i atrakcyjnie? Nie załamuj rąk i nie trać czasu. Na szczęście istnieje kilka skutecznych diet, które pozwolą ci szybko uzyskać wymarzony efekt. Są wśród nich dieta proteinowa, alkaliczna, koktajlowa i japońska. Na czym polegają?

Dieta proteinowa


Na czym polega? Od 5 do maksymalnie 10 dni odżywiasz się wyłącznie koktajlami proteinowymi. przyrządzanymi z wody i gotowych sproszkowanych preparatów (do nabycia w aptekach lub drogeriach). Takie koktajle są odpowiednio zbilansowane, więc organizm nie traci cennych minerałów. Nie grożą ci zatem napady wilczego głodu.

Jak to zrobić? W zależności od twojego trybu życia i zapotrzebowania na kalorie spożywaj od 3 do 5 koktajli dziennie. Ok. 4 łyżek stołowych proszku proteinowego łącz z 200 ml wody, mleka sojowego lub odtłuszczonego mleka krowiego.

Oprócz koktajli pij dużo wody i niesłodzonej herbaty, która pomoże utrzymać szybką przemianę materii.

Produkty zakazane: Cukry, także w formie słodzonych napojów i owoców.

Dieta alkaliczna


Na czym polega? Dieta zasadowa pomaga utrzymać nie tylko prawidłową masę ciała, ale też odpowiedni poziom pH krwi. Dzięki temu unikniesz otyłości i chorób serca.

Jak to zrobić?  Przez dwa tygodnie 80 proc. twojej diety powinny stanowić zielone warzywa (surowe lub gotowane na parze), owoce (najlepiej cytrusowe) oraz soja. 20 proc. posiłków komponuj z drobiu, ryb, fasoli, brązowego ryżu i pełnoziarnistego pieczywa. Dietę powtarzaj co 2-3 miesiące.

Produkty wysoce zakwaszające: Białka zwierzęce, jajka, cukier, mąka, płatki owsiane, ryż, kasza jęczmienna, makaron, kawa, herbata, alkohol.

Dieta koktajlowa


Na czym polega? Zadaniem tej diety jest oczyszczenie organizmu i pozbycie się z niego nadmiaru wody. "Skurczysz" też żołądek i zmniejszysz łaknienie.

Jak to zrobić? Przez pierwsze 3, 5 dni pij pięć bazujących na wodzie koktajli warzywnych lub warzywno-owocowych. Przez kolejne dni pij koktajl zamiast jednego z posiłków. Po dwóch tygodniach możesz powrócić do zwykłej diety lub na stałe pozostawić w niej jeden koktajl.

Produkty zakazane: Wysokoprzetworzone produkty, alkohol.

Dieta japońska


Na czym polega? Celebruj posiłki. Po pierwsze, jedz do momentu, w którym poczujesz się w 80 proc. syta. Po drugie, jedz często i mało, dokładnie przeżuwaj każdy kęs.

Jak to zrobić? Jedz 5, 6 małych posiłków dziennie. Unikaj mięsa. Spożywaj jak najwięcej surowych, zalanych wrzątkiem lub szybko podsmażonych produktów. Bazuj na tzw. siedmiu filarach. Są nimi: ryby, warzywa, ryż, soja, makarony, herbata i owoce.

Dieta powinna trwać przynajmniej 5 dni, możesz ją stosować do 2 tygodni, po czym zrób miesiąc przerwy.

Produkty zakazane: Wszystko, co wysokokaloryczne, np. czekolada, ciastka, alkohol.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama