Cytryna i ananas, naturalny sposób na wyrównanie pH

Czy wiesz, że istnieje związek między pH naszego organizmu a różnymi chorobami? Ci, którzy to wiedzą starają się utrzymać pH wyższe niż normalnie.

Bardzo łatwo jest sprawić, aby pH miało odczyn kwasowy. Z kolei odczyn zasadowy można uzyskać dzięki odpowiednim składnikom odżywczym i diecie, a utrzymanie optymalnego pH nie jest wcale takie trudne.

Jeśli masz wiedzę na temat równowagi pH w ludzkim organizmie, to pewnie wiesz, że jeśli jest ono nieuregulowane, to może doprowadzić to do różnych problemów zdrowotnych. Nasz organizm musi mieć zapewnione odpowiednie pH, aby enzymy mogły prawidłowo pracować.

Każde wahanie w górę lub w dół poziomu pH powoduje nieprawidłową pracę enzymów, co może prowadzić do zatrzymania się ważniejszych procesów metabolicznych. Jeśli wartość pH w organizmie jest niższa, to zwiększa się ryzyko osteoporozy, artretyzmu, chorób serca oraz nowotworu.

Aby odczyn ten był zasadowy możesz do swojej diety włączyć kwaśne cytrusy. Ważne jest abyś wiedział, że to nie kwaśność owocu wpływa na pH lecz jego składniki mineralne.

Jak w naturalny sposób uregulować pH?

Włącz do swojej diety sok cytrynowy i ananasowy, co może być bardzo pomocne w osiągnięciu optymalnego pH. Pij je codziennie, a na pewno zauważysz różnicę.

Możesz wymieszać je z wodą lub pić jako samodzielny napój. Inną ważną rzeczą jest to, aby nie pić wody gazowanej, ponieważ zakwasza ona organizm.

Jeśli chcesz możesz poszukać przepisów, które zawierają sok cytrynowy i ananasowy. Pamiętaj jednak, aby spożywać je codziennie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama