Reklama

Cudowny napój - woda z cytryną i kurkumą

W erze nadmiernego dbania o swoje zdrowie i urodę często sięgamy po drogie suplementy diety, które - jak wychodzi w praktyce - zazwyczaj nie przynoszą zadowalającego efektu. Skutkiem jest jedynie ubytek w naszym portfelu, a zdrowie i uroda pozostają bez zmian. Zapominamy o dobroczynnym działaniu naturalnych produktów, które niejednokrotnie przewyższają właściwościami preparaty zakupione w drogeriach. Jednym z naturalnych środków, które mają niezwykły wpływ na nasze zdrowie jest woda z cytryną i kurkumą. Przyjrzyjmy się jej właściwościom.

Reklama

Dlaczego takie połączenie?

Kurkuma to jedna z najzdrowszych przypraw na świecie. Przypisuje się jej działanie antynowotworowe, przeciwbólowe, przeciwzapalne i antybakteryjne. Doskonale wpływa na układ trawienny i wzmacnia odporność organizmu. Z kolei cytryna jest naturalnym przeciwutleniaczem. Usuwa zatem z organizmu wolne rodniki odpowiedzialne za większość chorób. Połączenie kurkumy i cytryny ma zatem fenomenalny wpływ na zdrowie. Przekonamy się o tym pijąc regularnie napój z cytryny i kurkumy. Oto powody, dla których warto to robić.

Wykazuje właściwości antynowotworowe

Badania naukowe niejednokrotnie potwierdzały, że w kurkuminie - głównym składniku kurkumy drzemie działanie antynowotworowe. Regularne dostarczanie do organizmu tej cennej przyprawy może zmniejszyć ryzyko rozwoju raka płuc, jamy ustnej, głowy, przełyku, żołądka, wątroby, trzustki i jelit.

Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie

Kurkuma znana jest ze swoich właściwości przeciwbólowych. Przynosi jednak ulgę w bólach słabszych. Silnym może nie podołać. Jeśli dopadł nas niewielki ból, należy wypić szklankę napoju z kurkumy i cytryny i popić ciepłą wodą.

Wspomaga odchudzanie

Okazuje się, że napój z kurkumy i cytryny wspomaga również odchudzanie. Dzieję się tak, ponieważ kurkuma usprawnia procesy trawienne, jednocześnie przyspieszając spalanie tłuszczu. Napój należy pić codziennie.

Reguluje poziom cholesterolu i cukru we krwi

Kurkumina wykazuje również zdolność regulowania poziomu cholesterolu i cukru we krwi. Oznacza to, że jednocześnie zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby układu sercowo-naczyniowego i cukrzycę.

Jak przygotować napój z kurkumy i cytryny?

Przygotowanie napoju z cytryny i kurkumy jest banalnie proste. Oto potrzebne składniki:

* szklanka ciepłej wody;

* łyżeczka kurkumy;

* sok z połówki cytryny;

* łyżeczka miodu (opcjonalnie.)

By odczuć pozytywne działanie napoju z kurkumy, należy pić go raz dziennie przez okres kilku miesięcy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama