Reklama

Berberyna - cudowny suplement diety

Berberyna. Brzmi nieco dziwnie i trochę enigmatycznie, szczególnie dla osób, które nie zagłębiają się w sekrety zdrowego odżywiania i właściwości suplementów diety. Jednak o tej substancji jest dzisiaj coraz głośniej i to nie bez powodu. Badania naukowe dowodzą, że berberyna ma fenomenalny wpływ na nasz organizm. Odpowiednio stosowana usprawnia jego ogólne funkcjonowanie, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, a także hamuje rozwój wielu chorób. Podpowiadamy, dlaczego jeszcze warto zaopatrzyć się w ten cudowny suplement diety.

Reklama

Co warto wiedzieć o berberynie?

Berberyna jest substancją bioaktywną, którą pozyskuje się z różnych roślin, jednak najczęściej z krzewu zwanego berberysem. Spotkamy go również w Polsce. Berberys oraz właściwości berberyny od lat wykorzystywane są w medycynie naturalnej. Ostatnimi czasy robią furorę w dietach odchudzających, stąd ich ogromna popularność. Jednak berberyna ma o wiele więcej cennych właściwości niż tylko działanie poprawiające metabolizm i przyspieszające spalanie tłuszczu. Nie bez powodu żywo interesują się nią naukowcy, którzy jej dobroczynny wpływ na zdrowie potwierdzili już w wielu badaniach. Przyjrzyjmy się zatem jej cennym właściwościom.

Poprawia metabolizm, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej

Najważniejszą i do tej pory najbardziej docenioną właściwością berberyny jest jej pozytywny wpływ na układ trawienny. Substancja ta usprawnia procesy metaboliczne, dba o zdrowie jelit i przyspiesza spalanie tłuszczu. Stosowanie berberyny daje świetne efekty w dietach odchudzających, co potwierdzają lekarze oraz dietetycy.

Obniża poziom cukru we krwi

Badania naukowe dowiodły, że dostarczanie berberyny w odpowiednich dawkach do organizmu może wspomóc leczenie cukrzycy typu drugiego. Okazuje się, że substancja ta skutecznie obniża poziom cukru we krwi. Jej działanie naukowcy porównują do leku pierwszego rzutu, który zazwyczaj stosuje się w terapiach cukrzycy. Chodzi o metforminę.

Pozytywnie wpływa na pracę wątroby

Berberyna ma również doskonały wpływ na funkcjonowanie wątroby. Badacze dowiedli, że jej regularne spożywanie obniża poziom szkodliwych trójglicerydów, pomaga oczyścić wątrobę z toksyn jednocześnie usprawniając jej ogólne funkcjonowanie. Jednak na tym właściwości berberyny się nie kończą.

Wspomaga pracę układu krążenia, wzmacnia serce

Berberyna to również środek wspomagający pracę układu krążenia i wzmacniający serce. Po spożyciu odpowiedniej dawki w organizmie zmniejsza się poziom szkodliwego cholesterolu, a jednocześnie zwiększa się poziom tego dobrego dla zdrowia. W efekcie układ krążenia pracuje znacznie sprawniej, a ryzyko zawału serca maleje.

Poprawia pamięć i dodaje energii

Berberynę zaleca się również stosować jako suplement poprawiający pamięć i koncentrację. Dobroczynnie wpływa też na układ nerwowy. Wykazano, że regularnie dostarczana do organizmu berberyna pobudza mózg do wydzielania serotoniny - hormonu odpowiedzialnego za nasz dobry nastrój. Naukowcy twierdzą, że może hamować rozwój depresji i nerwic.

Obecnie prowadzone są również badania nad wpływem berberyny na rozwój nowotworów. Specjaliści domniemają, że substancja ta działa antyrakowo. Potwierdzono także, że berberyna wykazuje właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i antyoksydacyjne. Jej regularne stosowanie bez wątpienia wzmacnia organizm, poprawia nasze ogólne zdrowie, a może i chroni przed najgroźniejszymi z chorób. Jedno jest pewne, berberyna to jeden z najcenniejszych dla naszego zdrowia suplementów diety.

Jak stosować berberynę?

Berberynę najlepiej kupić w formie tabletek lub proszku i stosować preparat zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi na opakowaniu lub w ulotce. Za około 60 kapsułek zapłacimy od 30 do 50 złotych. Gdzie jej szukać? W sklepach internetowych poświęconych zdrowiu, w dobrych drogeriach i aptekach.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama