Reklama

7 zalet octu jabłkowego

Ocet jabłkowy powstaje z jabłek i ma jasny, bursztynowy kolor. Można stosować go zarówno w domu, jak i dodawać do wielu przepisów, by korzystać z jego niesamowitych właściwości. Ocet jabłkowy zawiera dużo ważnych witamin i substancji, dzięki czemu jest taki skuteczny. Oto kilka niesamowitych korzyści płynących z octu jabłkowego.

Reklama

Utrata na wadze

Ocet jabłkowy zawiera bardzo duże stężenie kwasy octowego. Udowodniono, że kwas octowy może hamować apetyt i zmniejszać nagromadzenie wody w organizmie. Inne badania wykazują, że ocet jabłkowy ma zdolności rozbijające tkankę tłuszczową. Aby stracić na wadze, włącz do swojej diety ocet jabłkowy. Mogą to być na przykład dwie łyżki dodane do sałatki.

Zmniejszenie cellulitu

Ocet jabłkowy rozbija tkankę tłuszczową i utrudnia jej gromadzenie się, co jest ważnym czynnikiem w procesie redukcji cellulitu. Weź jedną łyżeczkę octu jabłkowego i dwie łyżeczki oleju, na przykład kokosowego, i delikatnie wmasuj w miejsca, gdzie występuje cellulit.

Zwalcza wolne rodniki

Wielu z nas słyszało o uzdrawiających właściwościach antyoksydantów, które zmniejszają ilość wolnych rodników w naszym organizmie. Niektóre antyoksydanty znajdują się w owocach i warzywach. Wolne rodniki to cząsteczki, które niszczą komórki i tkanki organizmu. Dodaj drobinę octu jabłkowego do świeżych warzyw i owoców, by zwiększyć ilość antyoksydantów i dodać potrawom smaku.

Przeciwdziała starzeniu się

Przeciwutleniające właściwości octu jabłkowego mogą również spowolnić proces starzenia się. Ocet jabłkowy pomaga odzyskać równowagę kwasową organizmu, dzięki czemu starzenie wolniej następuje. Poza włączeniem go do potraw możesz również używać octu jabłkowego jako toniku. Wystarczy rozcieńczyć go wodą i przelać do buteleczki.

Leczy niedoskonałości

Tonizujące właściwości octu jabłkowego mogą również zmniejszyć pory i pomóc pozbyć się niedoskonałości. Nałóż rozcieńczony ocet jabłkowy na wacik i przetrzyj krosty, by przyspieszyć ich gojenie.

Zdrowe włosy

Wykorzystaj pustą butelkę po szamponie i dodaj do niej pół łyżki octu jabłkowego i szklankę zimnej wody. Po umyciu włosów szamponem spłucz je takim roztworem, by pozbyć się resztek szamponu. Stosuj tę metodę kilka razy w tygodniu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama