Reklama

7 sposobów na wykorzystanie żelatyny

Prawdopodobnie wszyscy, łącznie ze mną, znają zastosowanie żelatyny polegające na łączeniu jej z owocami, ale żelatyna ma również mnóstwo pozakulinarnych zastosowań. Może się nawet przysłużyć do pielęgnacji urody. Pamiętaj, że owoce takie jak ananas, kiwi, mango, imbir, papaja, figi i guawa mogą sprawić, że żelatyna nie stężeje. Obchodź się z nimi ostrożnie.

Maseczka na skórę

Kolagen najlepiej przyswaja się podawany wewnętrznie, ale zewnętrzne stosowanie również przyniesie korzyści. Rozpuść 1 łyżkę żelatyny w 2 łyżkach ciepłej wody i 1 łyżce soku z cytryny. Nałóż powstałą mieszankę na twarz na 15 minut i spłucz ciepłą wodą.

Lekarstwo na bezsenność

Dodaj 1 łyżkę żelatyny do herbaty z nagietka i zastosuj jako napój uspokajający – na drugi dzień będziesz wypoczęta.

Domowe pianki marshmallow

To z pewnością najbardziej ulubione przez moje dzieci zastosowanie żelatyny. Można do nich nawet dodać probiotyki, aby były zdrowsze. Jedyne składniki to miód, żelatyna, wanilia i woda, tak więc stanowią doskonałą alternatywę do pianek kupowanych w sklepie. Są one również łatwe do zrobienia, a jako dodatek możesz też użyć ekstraktu z mięty czy kakao.

Odżywka do włosów

Aby ją przyrządzić, wymieszaj 1 łyżkę żelatyny w proszku w 1/2 szklanki chłodnej wody do momentu rozpuszczenia się. Dodaj 1/2 szklanki ciepłej lub gorącej wody, 1 łyżkę octu jabłkowego i 1 łyżkę miodu, aby powstał gęsty żel/płyn. Wmasuj go we włosy i skórę głowy. Pozostaw na co najmniej 5 minut i spłucz gorącą wodą. Umyj szamponem jak zwykle.

Zaleca się stosowanie takiej maseczki do kilku razy w tygodniu, aby uzyskać efekt wzmocnienia włosów, a następnie raz w tygodniu dla podtrzymania efektu.

Żelki witaminowe dla dzieci

Żelki witaminowe domowej roboty – dzieci uwielbiają je, a poza tym są zdrowe dla jelit i niedrogie. I można je dostosować dla dzieci w każdym wieku – nawet tych dużych. Większość żelków witaminowych sprzedawanych w sklepach zawiera mnóstwo cukru, barwników i innych dodatków. Te domowej roboty są świetną alternatywą, a ponadto są zdrowe! Istnieje nieskończona ilość kombinacji.

Do zmniejszania zmarszczek

Znacie te kremy za 100 zł i więcej, które mają w cudowny sposób usunąć zmarszczki i nie działają? Zaoszczędź mnóstwo pieniędzy, stosując wewnętrznie żelatynę i smarując codziennie skórę olejem kokosowym! Żelatyna to krótko mówiąc ugotowany, sproszkowany kolagen, składnik, który działa tylko wtedy, gdy jest stosowany od wewnątrz, a za który płacisz, kupując kremy z jego zawartością...

Spożywanie żelatyny dostarcza organizmowi od wewnątrz materiału do budowania zdrowej skóry, włosów i paznokci i wspomaga zmniejszanie zmarszczek oraz rozstępów.

Utrata wagi

Sportowcy i kulturyści stosują zwykłą żelatynę w proszku do utraty wagi i jej utrzymania na właściwym poziomie. Twierdzą, że zwiększa ona produkcję ludzkiego hormonu wzrostu i przyspiesza metabolizm.

Sposób na utratę wagi to zjeść ostatni posiłek co najmniej na 3 godziny przed pójściem spać, a następnie spożycie co najmniej 1 łyżki żelatyny tuż przed położeniem się.

Trzeba rozpuścić żelatynę w 1/3 szklanki zimnej wody, a następnie dodać 2/3 szklanki ciepłej herbaty.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama